KF Kněževes - SK Lhota 3:6 (1:3)

Fotbalový víkend na umělé trávě v Novém Strašecí začal zápasem dvou rivalů středočeské 1. B třídy. Kněževeští se do hostů ze Lhoty pustili velmi bojovně, ale měli velké problémy s přesností nahrávky a zakončováním. Jedinou branku první půle dokázal z hráčů v červených dresech vstřelit Plaček. Hosté, hrající v zelených rozlišovácích, a kteří se mohli opřít o několik hráčů s kladenskou minulostí a brankáře Kučeru za zády, naopak využili svých bleskurychlých brejků a po poločase vedli 3:1 po střelách T. procházky, J. Anděla a J. Hotového.

Do druhé půle trenér Procházka poslal plac za Kněževes především generaci mladších hráčů, která se v rychlosti a tahu na branku svým soupeřům více než vyrovnala. Zejména na hrotu hrající Setnička a ze zálohy dopředu se vysunující Bohatý neustále nutili obranu být v plné pohotovosti. Oba se také dočkali gólového úspěchu. Bohatý využil nabídku penalty po ruce vranského beka a Setnička předvedl skvělou akci z pravé strany s přehozením gólmana z úhlu. Slabinou však byla domácí obrana, která opět neudržela tři z útoků hostí, při kterých přidali zářezy do listiny střelců D. Trousil a dvakrát R. Zadák.

"Já si z výsledků přípravy moc nedělám. Dnes si zahráli i kluci, kteří asi v základu na jaře nastupovat nebudou, a z těch, na které spoléhám, tu naopak pár chybělo. Přesto jsem spokojený s bojovností a fyzičkou hráčů, v tom se Vranému stoprocentně vyrovnali. Jen v koncovce jsme zklamali, nejméně dvakrát se nepovedlo míč dostat do otevřené kasy a spoustu šancí zastavil vranský gólman," vrátil se k zápasu trenér Kněževsi Procházka.

 

Další utkání:

Tuchlovice - Bražkov 1:5

Branky: M. Stuchlý - M: Veselý 2, T. Tichý, J. Nachtigal a M. Bach.

Velká Dobrá - Vraný 3:3

Branky: R. Duda, M. Liška, J. Stolár - D. Michal, L. pazdera , D. Cimrman.

 

Konečné pořadí turnaje:

1. SK Lhota, 2. Sokol Nové Strašecí, 3. So. Bražkov