SK Rakovník – SK Kladno 1:1 (0:0)

Neuplynuly ani dvě minuty od zahájení duelu a už mohli jít Kladenští po chybné rozehrávce domácího Kedroně do vedení, ale Rouček pálil z úhlu jen do boční sítě. V 9. minutě naopak mohlo udeřit na druhé straně hrací plochy. To Isteník parádní ulicí nabídl gólovou šanci Majerovi, jehož střelu z velkého vápna gólman Pejša konečky prstů vytlačil od tyče na roh. I nadále se hra přelévala od vápna k vápnu, ale bez střeleckého zakončení na obou stranách. Za zmínku stojí jen bomba Hrubého z 20 metrů, která se ve 27. minutě odrazila od hrudi rakovnického brankáře Kukly zpět do pole. Krátce nato 226 platících diváků zatleskalo Razímovi za pumelici zpoza šestnáctky, která jen o centimetry minula kladenskou svatyni. Ani projektil Kedroně v závěru prvního poločasu mezi tři tyče hostů nemířil.

Do druhého dějství vstoupili domácí náporem, ale bezbrankový stav mohli v 51. minutě změnit Kladenští. Střelu čerstvého Smělého však zastavilo břevno. Rakovnický tlak pokračoval. V 56. minutě Mžourek přesným centrem našel na malém vápně Majera, jehož hlavičku reflexivně vyrazil Pejša. O dvě minuty později se pak paní Štěstěna obrátila k domácím zády, když po rohu Kešnera se volej Bláhy odrazil od vnitřní strany tyče a míč putoval podél brankové čáry do hřiště. Krátce nato měl slibnou příležitost Majer, ale jeho slabá střela z deseti kroků šla vedle. Okřídlené přísloví „nedáš – dostaneš“ se naplnilo v 64. minutě, kdy se v závaru před rakovnickou brankou nejlépe orientoval kladenský Rendla, který nasměroval merunu do sítě – 0:1. Domácím pak nezbývalo už nic jiného, než vše vsadit na útočnou kartu a s ještě větší vehemencí začali ostřelovat svatyní hostů, kterou výborně strážil Pejša. Zlikvidoval pumelici Razíma, poradil si i se střeleckými pokusy Mžourka a Klasny. Devět minut před koncem zápasu však kapituloval, když dalekonosný centr aktivního Isteníka změnil dráhu letu a k jeho nemalému překvapení skončil u protilehlé tyče v čeřenu – 1:1. Další snaha domácích strhnout vítězství na svou stranu už ovoce nepřinesla. Bez úspěchu skončily i útočné výpady hostů, a tak se soupeři rozešli smírně.

SK Rakovník: Kukla – Fojtík, Bláha, Vaidiš, Klasna – Mžourek, Kešner, Kedroň (79. Krejčí), Razím – Isteník, Majer. Trenér Radim Suchánek.
SK Kladno B:
Pejša – Rada, Rendla, Samek, Jaráb – Rouček, Bambur (60. Muláček), Čurda, Jánoš – Hrubý (46. Smělý), Procházka (82. Nejedlý). Trenér Radek Duda.
Rozhodčí:
Doležel – Kříž, Šecová. Žluté karty: Razím – Čurda.

JAROSLAV MOKREJŠ