Dynamo Nelahozeves – SK Rakovník 2:2 (1:2)

Úvod zápasu na úzkém a nerovném hřišti byl zcela v režii hostů. Již v 7. minutě měli domácí štěstí, když Hnízdův volej zpoza velkého čtverce zastavila tyč. Krátce nato byli ve slibné pozici sraženi Franěk a Isteník, ale píšťalka sudího zůstala němá. Ozvat se však už musela v 18. minutě, kdy Isteník dostal balon do vápna, kde se šikovně zbavil obránce, ale ten ho zezadu podkopl a rozhodčímu nezbylo nic jiného, než ukázat na značku pokutového kopu. Exekutor Hlavsa mířil přesně – 0:1. To už ale nebyl na hřišti Váňa, který ve 14. minutě v hlavičkovém souboji se soupeřem utrpěl tržnou ránu na hlavě a musel být odvezen do nemocnice, kde mu kštici „ozdobyli“ třemi stehy.

Rakovnický tlak pokračoval i po vedoucí brance. Ve 21. minutě byl na konci pěkné kombinační akce Bláha, který obešel gólmana, jehož kosa ale poslala rakovnického hráče k zemi. Hlavní arbitr podruhé nařídil penaltu a domácí brankář ještě mohl být v tu chvíli rád, že spatřil jen žlutou kartu. Pokutový kop Hlavsa opět bezpečně proměnil – 0:2. Zanedlouho poté orazítkovali tyč svatyně Dynama Franěk a Bláha, velkou šanci zvýšit vedení hostů měl ve 33. minutě Kapoun, ale z devíti kroků netrefil prázdnou bránu.

Vzápětí následoval trest, kdy po rohovém kopu šel domácí hráč velice důrazně do souboje se Šímou a míč skončil v rakovnické síti – 1:2. Nelahozeves se tak vrátila do zápasu a navíc vycítila šanci, že by i s druhým celkem soutěže mohla bodovat.

Po změně stran převzala iniciativu a vytvořila si několik příležitostí k vyrovnání skóre. S ním ale mohli pohnout i Rakovničtí. Kapoun z malého vápna pálil jen do gólmana, v jeho náručí skončila i nedůrazná Fraňkova hlavička. Snaha domácích o vyrovnání přinesla ovoce v 77. minutě, kdy jejich hráč skluzem poslal merunu za Šímova záda.

„Chtěli jsme vyhrát a od největších adeptů na druhé postupové místo, kteří v sobotu prohráli, odskočit na devět bodů. Získali jsme na ně nakonec jen další jeden bod. Podle názoru domácích příznivců jsme prý v Nelahozevsi zahráli lépe než Čelákovice, které zde zachraňovaly bod v závěru zápasu, ale víc by mě těšilo, kdybychom tady vyhráli. Šance jsme na to rozhodně měli. Kdybychom o přestávce vedli 4:0, nikdo by se nemohl divit. Prostě koncovka je pořád naší slabinou. Bod z venku je sice dobrý, ale měli jsme na to, abychom přivezli tři“, poznamenal rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Šíma – Pekárna – Vaidiš, Hnízdo, Hájek – Rencsok, Hlavsa, Bláha, Isteník (65. Mareš) – K. Franěk, Váňa (15. Kapoun). Trenér Radim Suchánek.