Domácí areál SK Rakovník bude mít tu čest přivítat konkurenci z Tatranu Rakovník a možná se právě v sobotu ukáže, kdo je lepší. Mnohé roky se hráči „nahoře a dole“ prolínají, přestupují, hostují, ale nikdy nehrály týmy proti sobě.

Velká zkouška to bude nejen pro hráče, ale i pro diváky, protože se ukáže, jak je kdo věrný svému klubu. Hosté nepřijdou na stadion určitě s prázdnou. Už hodinu před zápasem mají všichni fandové zeleno–bílých sraz u sokolovny, odkud půjde celý průvod společně podpořit své fotbalisty.

I tento fakt může hrát během devadesáti minut svoji roli a atmosféra na stadionu by mohla být nejlepší za poslední roky. Pokud se podíváme do tabulek, hosté mají papírovou převahu, protože dokázali ze šesti zápasů prohrát pouze jednou a pětkrát zvítězit. V tabulce drží druhé místo.

Naopak domácí SKR se potýká s nezdarem a smůlou. Mají to přesně obráceně, vyhrát dokázali jen jednou a patří jim zatím předposlední příčka.
Jak ale praví staří znalci, tohle v derby absolutně neplatí. Vše jde od nuly a každá minuta může být tou rozhodující.

Do tohoto utkání vstupují všichni stejně a každý má nárok na vítězství a doufejme, že ho má právě ve svých dlaních. Tatran Rakovník bude postrádat svého nového kanonýra Zmeškala, který je zraněný, a také se na trávník nepodívá Beneš, jenž musí pykat za červenou kartu.

Zápas na druhé straně prosedí také Tvrz, který obdržel ten samý trest jako Beneš a jeho stopka byla delší. V dresu SK Rakovník neuvidíte ani gólmana Jaroslava Kuklu, kterého zastoupí neméně dobrý Pavel Doubrava.

Jinou atmosféru zažijí i trenéři obou týmů, jejichž úkolem je hráče připravit hlavně po psychické stránce. Václav Eck z Tatranu Rakovník má jasno:
„Zápas je to jako každý jiný, neabsolvujeme zvláštní tréninkové jednotky, ani to nijak neřešíme, zápas proběhne až v sobotu a my chceme zůstat na zemi. Určitě to bude výjimečné, vnímám, že je to derby, tím spíš, když se hráči rok co rok prolínají. Je to hlavně o tom pobavit lidi a předvést pěkný fotbal.

Je příjemný i fakt, že naši fanoušci půjdou v průvodu a přijdou na stadion, což je u nás rarita, ale v zahraničí je tohle samozřejmostí na každém zápase. Klukům přeji, aby tohle mohli zažít a atmosféru si užili. Zápasu se neobávám, budu chtít vyhrát jako v každém jiném utkání.“

Je zajímavé, že trenér domácích má názory totožné, také věří, že návštěva bude hojná a na zápas se také těší. I on prozradil několik málo slov k derby. „Utkání je pro mě skoro stejné jako zápasy jiné, samozřejmě tam je nádech něčeho jiného, tomu také přizpůsobíme taktiku hry, ale celkově vzato se jedná o fotbalové utkání.

Můj, nebo–li náš cíl je samozřejmě vyhrát, kdo by nechtěl, ale to už záleží na dané chvíli. Průběh ani výsledek si nevybíráme, o ten můžeme jen bojovat. Během utkání přichází různé faktory, nedá se nic dopředu naplánovat. Ovlivnit to můžeme jen minimem chyb, ze kterých bude moci soupeř těžit.

Na hřišti bude 22 lidí a bude to na nich. Určitě si přijdou na své diváci a já věřím, že nejen tatranští fanoušci přijdou. Tady se ukáže, komu bije srdce pro SK Rakovník, kdo nás dokáže podpořit.

Budu spokojený, když předvedeme dobrý fotbal, můžeme i prohrát, stejně tak jako se ve fotbale může stát opak. Uvidíme vše v sobotu,“ přiblížil situaci trenér SK Rakovník Jiří Kučera.