„Soupeř byl lepší. Přehrál nás v rychlosti. My jsme docela dobře bránili, avšak domácí jednu ze svých šancí proměnili, my z nějakých pěti žádnou, což je škoda. To je rozdíl v této soutěži, kde se vše hraje v mnohem vyšší rychlosti a s důrazem na balon,“ zhodnotil duel rakovnický kouč Libor Šíma. 


Domácí na rakovnické hráče vlétli od prvních minut. První vážnější šanci však měli paradoxně hosté, když Sklenka dlouhým nákopem vysunul M. Schwendta, který v dobré pozici zakončil jen vedle branky. 


Poté už měly šanci Klatovy, avšak Rakovnické podržel Kabele. Na druhé straně mohl opět skórovat M. Schwendt, jehož střelu z trestného kopu ale výborně zneškodnil brankář Rojík.  Z následného rohu měl domácí brankář co dělat, aby střílený míč Sklenky odklidil do bezpečí. Poté měl další šanci Schwendt, který však ze standardní situace trefil jen střed branky. 


Závěr první půle a úvod té druhé patřil jednoznačně domácím. Ti několikrát zaměstnali Kabeleho, který si však dokázal poradit. Když už to vypadalo, že hosté tlak přečkají bez újmy, na centr za rakovnickou obranu si seběhl Lukeš a na jeho hlavičku byl již mladý rakovnický gólman krátký. 


Vyrovnáno mohlo být v 72. minutě po přiťuknutí P. Tvrze na M. Schwendta. Volej rakovnického hráče ale mířil mimo tři tyče. Podobně si v dobré pozici vedl o chvilku později i Severin. 


V závěru měl ještě šanci Gašpárek, jehož střela mířila těsně vedle tyče. „Z tohoto prostoru by se to mělo dávat. Když nedáte z šesti šancí ani jeden gól, to je moc. Doma jsme byli mnohem produktivnější,“ litoval Šíma. 


SK Rakovník: Kabele – J. Krupička, Besta, Polák, Severin (88. Spal) – R. Hamouz (46. L. Dratva), Sklenka, Pucholt, M. Schwendt, P. Tvrz – J. Červený (70. Gašpárek).

Trenér: Libor Šíma.