Bohemians 1905 B – SK Rakovník 1:1 (0:0)

Byl to krásný zápas plný nasazení a také byly k vidění parádní akce, a to od obou týmů. V prvním poločase měli málo navrch hosté a pohybovali se spíše na polovině domácích. Ti ale zodpovědně bránili a nedali Rakovníku nic zadarmo. V 9. minutě měl docela slušnou šanci Vydra, ale míč mezi tři tyče nešel. Z gólu se mohli žáci radovat, když gólman domácích špatně rozehrál se svým bekem.

Hamouz byl ale na místě pozdě a obrana vše vyřešila bez inkasované branky. Ve 30. minutě měl největší šanci zápasu Špidra, který po centru ze strany mohl na penaltě zpracovat míč a jen si vybrat stranu branky, on ale míč z první vystřelil vysoko nad. „Bohemka“ hezky kombinovala v zadních řadách, vpředu byli ale dravější Rakovničané.

Zajímavější byl až druhý poločas, do kterého vstoupily oba týmy stejně. Hostům se podařilo zužitkovat své snažení, když si pro faul došel Nesládek. Tento trestný kop zakroutil výborně do vápna Bohatý a na zadní tyči jej posunul za brankovou čáru Vydra – 0:1.

Poté byl opět vidět rakovnický Cibulka, známý svým napadáním ihned u zrodu rozehrávky a tím dělal domácím problémy. Když byl opět ve své činnosti úspěšný, mohl i on vsítit gól, ale nestál ideálně a jeho pokus nebyl pro brankáře problémem.

Poslední rakovnické světlo přišlo po sólu Bohatého přes půl hřiště, když konečnou nahrávku směřoval do chumlu před bránu, kde ale nikdo na míč nedosáhl. Pak hosté šetřili síly na polovině hřiště a soustředili se na bránění. Bohemians se dostali více do hry a podnikali větší množství útoků.

Celých 70 minut se dařilo vše podle plánu. Pak ale v řádné době nastavení jedné minuty Jurgovski daroval lacině soupeři roh. Všem bylo jasné, že je to poslední akce zápasu, ale hosté nedokázali na tuhle skutečnost vůbec reagovat.

Nejen že gólman Pešek nesmyslně vyběhl na míč, který nemohl mít, ale za ním se nacházel osamocený hráč, který už neměl složitou práci uklidit míč do branky – 1:1. A tak kluci sklonili hlavy a místo se třemi body museli odjet pouze s jedním.

„I tak to byl ale hezký boj, kdyby gól přišel dříve než v poslední akci zápasu, tak mě to tak nemrzí. Na vině je darovaný roh, gólman Pešek i nepokrytý hráč. Z této chyby a nesoustředěnosti v závěru zápasu se musíme poučit. Jinak se mi fotbal, který dnes kluci předvedli, líbil,“ shrnul zápas trenér Jan Janota.

SK Rakovník: Pešek – Spal, Hovorka, Šedivý, Kacafírek – Bohatý, Gregor, Vydra, Jurgovski – Cibulka, Nesládek.
Hokejově střídali: Špidra, Hamouz, Kýzl, Polák, Kovacz.