SK Rakovník 97 - FK Meteor Praha 97 1:5 (1:1)

Rakovničtí podali v první půli zatím nejlepší výkon v soutěži. Nasazením a rychlostí se Meteoru vyrovnali a dokázali si vytvářet i brankové příležitosti. První měl v 9. minutě po úniku a centru Kovacze Faigl, ale jeho zakončení z úhlu nebylo razantní.

Další šanci nabídl Knor Nováčkovi, který si však dal míč daleko od nohy a ztroskotal na gólmanovi. Ve 13. minutě Faigl už svůj průnik po Knorově kolmici nekompromisně proměnil - 1:0. Rakovnické plány na poločasové vedení se rozplynuly ve 30. minutě, kdy hostující útočníci míč dotlačili do sítě - 1:1.

Tři minuty po přestávce Pražané potrestali chybu domácích a otočili skóre ve svůj prospěch. Když pak domácí nedotáhli do úspěšného zakončení slibné situace, přišel ve 42. minutě bleskový výpad hostů do rozhozené rakovnické obrany a bylo to 1:3. Snaha domácích o kontaktní gól byla marná, naopak v 62. minutě se hosté dostali po rychlé akci k dalšímu lacinému gólu a v poslední minutě z penalty upravili výsledek na 1:5.

„Výsledek je vzhledem k předvedenému výkonu pro nás až moc krutý,“ poznamenal rakovnický trenér Tomáš Pavlíček.

SK Rakovník: M. Beneš - Nágl - Žihla, Škrlant (60. Vyskočil), Kříž (42. J. Beneš) - Lev (42. Pfejfer), Votroubek (55. Tupý), Knor, Fajgl - Nováček, Kovacz.

SK Rakovník 98 - FK Meteor Praha 98 1:2 (0:2)

Od začátku se hrálo v pěkném tempu a k vidění byly i hezké kombinační akce. Do vedení šli hosté v 8. minutě, kdy si jejich hráč při centrovaném trestném kopu ve vápně odstavil Krupičku a propadlý balon Pražané uklidili do brány - 0:1. Domácí nesložili zbraně, ale útočným akcím chyběla lepší souhra.

Průniky Galii i Mužíka byly příliš individuální a obránci je dokázali odvracet. Ve 23. minutě však Pražané měli velké štěstí, když po kolmici L. Hamouze postupoval sám na jejich brankáře Mužík, přehodil však nejen gólmana, ale i branku. Přísloví Nedáš – dostaneš se naplnilo o čtyři minuty později, kdy nejlepší hráč soupeře Melíšek křížnou přihrávkou našel nabíhajícího Douděru, který mířil přesně - 0:2.

Po přestávce převzali iniciativu domácí a zatlačili hosty do defenzívy. Nápor přinesl ovoce v 62. minutě. Po centru Ludvíka utekl zadákům Galia a snížil na 1:2. Rakovnický tlak pokračoval. Především aktivita Pfejfera dostávala Meteor do potíží, z nichž pramenily fauly a následné trestné kopy. V 67. minutě otřel jeden z nich L. Hamouz o břevno, krátce nato poslal míč z opačné strany Krupička těsně nad.

„Body jsme ztratili v první půli, kdy jsme nehráli fotbal, jaký jsme chtěli. Zbytečně jsme se zbavovali míče, po chybě inkasovali, potom nedokázali proměnit velkou šanci a soupeř trestal druhým gólem. Po změně stran jsme měli navrch, vypracovali si několik slibných šancí, ale vyrovnat se nám nepodařilo,“ ohlédl se za duelem domácí trenér Tomáš Pavlíček.

SK Rakovník: Helebrant - Krob, J. Beneš, R. Hamouz, Krupička – L. Hamouz, Ludvík, Pfejfer, Titlbach - Mužík (55. Cajthaml), Galia.