Dětského tábora, který pro své svěřence uspořádali hasiči z Lužné, se zúčastnilo 76 dětí ve věku 3 až 15 let, 25 vedoucích a praktikantů, 1 zdravotnice a 5 kuchařek. Tématem letošního tábora byl Jurský park.

Předškolní oddíl měl 16 dětí a samostatný program. Dalších 60 dětí bylo rozděleno do 6 družstev.

Na přípravě programu se podíleli všichni vedoucí. Rozdělení do družstev probíhalo trošku netradičně. Ještě při startu první soutěže nikdo netušil s kým ani v jakém týmu bude. První hru tedy každý hrál za sebe. Úkolem bylo najít hnízdo dinosaurů a v něm vajíčko se svým jménem. Po otevření vajíčka se každý dozvěděl barvu družstva, za který nadále soutěžil.

Děti si zahrály seznamovací bingo, lovily dinosaury, kdy měly v lese hledat obrázky dinosaurů a dát pozor, aby je neobjevili pytláci. Došlo také na paměťovou hru seznamování s dinosaury, při níž si děti měly v lese zapamatovat co nejvíce informací z tabulek s údaji o dinosaurech a v táboře je pak zapsat.

SNĚDLI SKORO ČTYŘICET KILO MOUKY

Zajímavá byla také aktivita Postav si svůj dinopark. Na jednotlivých stanovištích děti plnily úkoly a získávaly suroviny na stavbu dinoparku (kámen, dřevo, zlato, hlínu apod.). Nechyběl orientační pochod aneb cesta za úkoly podle mapy.

Mimo tematických her probíhala denně ještě jedna hra, hledání pokladu podle indicií za speciální body. Jako téměř na každém letním táboře patřila jedna z nocí získání bobříka odvahy, tedy zvládnutí strašidelné stezky odvahy.

A trocha statistiky závěrem na takovém táboře se spotřebovalo téměř 100 kilogramů brambor, 35 balení těstovin, 39 kilogramů mouky, 300 kusů vajec a 150 litrů mléka.


Jiří Hubáček, Alena Kašparová