Hasiči v Lužné si na své konto připsali úspěch v Českém halovém poháru. V kategorii mladších dívek si z vyhlášení celkového hodnocení v Ostravě přivezla 10. místo Karolína Rácová s nejlepším dosaženým časem 15,72 sekund. V kategorii mladších chlapců to byl Radek Ullrich na 9. místě s nejlepším dosaženým časem 14,51 sekund.

„Pro mě to bylo velké překvapení. Díky dobrému času v posledním závodu v Ostravě jsem se probojovala do první desítky, byl to určitě velký úspěch. Za odměnu jsem od mamky dostala nové tréninkové oblečení,“ říká dvanáctiletá Karolína Rácová.

Velice spokojený se svým umístěním byl i o dva roky mladší Radek Ullrich. „Měl jsem radost, že jsem v celé sezóně běhal pěkné časy a stále se zlepšoval. První desítka je hezká a určitě bych se v ní chtěl udržet i letos,“ doufá Radek.

Český halový pohár je určený pro závodníky jednotlivce. Mladí hasiči soutěží v disciplíně běh na 60 metrů s překážkami ve dvou věkových kategoriích, které jsou hodnoceny zvlášť pro chlapce a dívky. Seriál poháru je čtyřkolový a o celkovém pořadí rozhodují tři nejlepší umístění ze všech závodů v daném roce.

Jednotlivá kola poháru jsou pořádána v atletických halách v Ostravě, Jablonci nad Nisou a Praze. Samotné provedení disciplíny v sobě musí skloubit nejen rychlý běh, ale i správnou techniku překonání překážek a techniku spojů. Každý závodník má dva pokusy a o pořadí rozhodne rychlejší z obou pokusů.

Aby závodník dosáhl opravdu na ty nejlepší časy, které jsou pro zajímavost u mladších chlapců i dívek okolo 13 až 14 sekund, musí být celý pokus proveden v běhu, bez výrazného zpomalení a technické chyby.

Tereza Říhová