Rakovnický okres budou v krajském kole požárního sportu reprezentovat družstva ze Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Lužná.

Okresního kola v požárním sportu se zúčastnilo pouze pět družstev, což není podle zástupců hasičů příliš. Důvodem bylo zřejmě nejen chladné a dosti deštivé počasí, ale také fakt, že tato soutěž je náročnější než memoriály a místní okresní soutěže.

O postup do krajského kola usilovala ženská družstva z SDH Lužná, Kněževes a Rynholec. V mužské kategorii si to rozdaly sbory z Lužné a Všetat. Družstva soutěžila v tradičních disciplínách: běh na 100 metrů s překážkami, štafeta 4 x 100 metrů a velmi oblíbený požární útok.

Luženské hasičky ve všech třech disciplínách kralovaly a vybojovaly si tak jednoznačně účast v krajském kole. Podobně si vedli i muži. Ti dokázali v úvodních dvou disciplínách porazit kolegy ze Všetat, a tak si zajistili postup bez ohledu na výsledek v požárním útoku. Právě v něm dominovali hasiči ze Všetat.

Vítězové z Lužné budou rakovnický okres reprezentovat na krajském kole, které se uskuteční 15. a 16. června v Kutné Hoře.