Letošní setkání bylo připraveno na motivy slavné kouzelnické série o Harry Potterovi. O program 54 dětí ve věku 5 až 15 let ze sborů dobrovolných hasičů Hřebečníky, Chrášťany, Kolešovice, Kounov, Krušovice, Lány, Rynholec, Skryje, Svinařov a Třtice se postaralo 13 vedoucích a instruktorů.

DO BRADAVICKÉ ŠKOLY

Děti musely po příjezdu do letní bradavické školy na výzvu školníka Hagrida sestavit pozvánku do Bradavic včetně seznamu věcí nutných k výuce, které pak nakoupily v Příčné ulici. Po nákupu mohly projít nástupištěm 9 a ¾ a vyrazit za kouzelným dobrodružstvím.

Večer se všichni sešli v kouzelnických kostýmech v jídelně, kde je kouzelný klobouk rozdělil do jednotlivých kolejí Havraspár, Mrzimor, Zmijozel, Nebelvír a Kruval. V těchto týmech pak plnili etapy čarovného dobrodružství.

Ilustrační foto.
Zkombinovat práci a hasičinu? Dost často problém

BYLA I STEZKA ODVAHY

Čekala je cesta za kamenem mudrců, turnaj ve famfrpálu s madame Hoochovou a Brumbálem, pavoučí stezka s Ronem a Lenkou Láskorádovou, shánění ingrediencí a vaření lektvaru pro oživení kamarádů zkamenělých po pohledu do očí baziliška, boj s tříhlavým drakem o zlatá vejce nebo hledání ohnivého poháru s profesorem Snapem a domácím skřítkem Dobbym.

Pro týdenní pobyt volí každý rok vedoucí jiné téma, a tak už děti absolvovaly olympijské hry, týden s Asterixem a Obelixem a dobrodružství s rodinkou Simpsonových. „Nechyběly tradiční letní radovánky jako vybíjená, koupání v bazénu, stavění lesních domečků a bunkrů, opékání buřtů, letní diskotéka a kino, výlet do nedaleké Čisté nebo noční stezka odvahy,“ doplnil jeden z vedoucích, starosta Okresního sdružení hasičů Rakovník, Zdeněk Ledvinka.

Vlastimil Schuh,rozhodčí mládeže.
Rozhodčí: Mistrák je za odměnu

Jaroslava Čečrdlová