Od roku 2012 se rakovnický Plamen koná na městském stadionu Zátiší u III. základní školy. Družstva mladých hasičů zde soutěží v kategoriích mladší a starší. A právě nejlepší starší postupují na krajské kolo, které se tentokrát uskuteční v Mladé Boleslavi.

Už ve čtvrtek 23. května odpoledne vládl na hřišti čilý ruch, když sem hasičská auta přivážela překážky a ostatní potřebný materiál a členové Okresní rady mládeže Rakovník vyměřovali a značili dráhy pro pět sportovních hasičských disciplín.

Od pátečního rána přijížděla družstva, stavěla stany a trénovala. Úderem třetí hodiny byla soutěž zahájena štafetou CTIF. Druhou páteční disciplínou byla štafeta dvojic.

Sobotní slunečné ráno patřilo štafetě 4 x 60 metrů s překážkami. Po ní se mladší kategorie vydala na start požárního útoku a starší k požárnímu útoku CTIF, jehož provedení vychází z mezinárodních pravidel soutěží CTIF (Mezinárodní technický výbor pro prevenci a hašení). Pak je čekal závěrečný požární útok.

O POSTUP DO KRAJE SE VEDL NAPÍNAVÝ BOJ

V kategorii mladších se v průběhu celého závodu o první příčku přetahovali závodníci z Lužné a Skryj. V celkovém hodnocení o jeden bod nakonec zvítězila Lužná před Skryjemi a třetími Kolešovicemi.

V kategorii starších bylo už v pátek večer zřejmé, že se možná schyluje k překvapení, protože dlouholetý nejlepší sportovní tým z rakovnického okresu ze Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Lužná se neumístil na prvních příčkách. Druhý den se bojovalo až do úplného konce, do posledního požárního útoku, který rozhodl o tom, že letošním vítězem okresního kola se stalo družstvo SDH Skryje před Lužnou a třetím Rynholcem.


Jaroslava Čečrdlová