Od kdy jste dobrovolnou hasičkou?

Myslím, že je to už 26 let, kdy jsem začala chodit do kroužku mladých hasičů v Senci. Mezi dobráky jsem potkala i svého manžela, který je z hasičské rodiny, takže jsem pak přestoupila do sboru v Kolešovicích.

Čemu konkrétně se věnujete jako dobrovolník?

Dlouhé roky jsem byla především rozhodčí, teď už šest let vedu se švagrovou, neteří a tchánem kolektiv mladých hasičů v Kolešovicích. Sportujeme, jezdíme na výlety, děláme sběr papíru, malujeme obrázky do výtvarné soutěže a další a další akce.

Pracujete ale také mimo sbor?

Ano, jsem členkou odborné rady mládeže a výkonného výboru OSH Rakovník. Připravujeme soutěže, školení vedoucích a rozhodčích, plnění odznaků odborností, na léto chystáme hasičské soustředění ve Vojtově mlýně. Pomáhám okresnímu starostovi s čím je třeba, starám se o náš web a další administrativní věci.

Jak jste se stala mluvčí SH ČMS?

Vlastně jsem původně vystudovala učitelství pro střední školy (český jazyk dějepis) a pak jsem pokračovala doktorátem z historie. Z univerzity jsem ale odešla, vdala se, narodily se nám dvě holčičky. Po mateřské jsem nenašla práci jako učitelka, ale objevila jsem inzerát na tiskovou mluvčí SH ČMS, přihlásila se a vybrali mě. Můj koníček se stal mojí prací.

Co vše vaše práce obnáší?

Mým hlavním úkolem je, obecně řečeno, medializace činnosti dobrovolných hasičů. Starám se o web a sociální sítě, přispívám do hasičského tisku, připravuji Zpravodaj hasičského sportu, koordinuji spolupráci s Deníky. Na velkých akcích moderuji, fotím, píši tiskové zprávy. Je toho spoustu.

Jaký je váš nejsilnější zážitek v této pozici?

Asi nejsilněji jsem prožívala své první mezinárodní akce, hasičskou olympiádu v rakouském Villachu a mistrovství světa v požárním sportu v tureckém Izmiru. Skvělá atmosféra a naši sportovci zaznamenali obrovské úspěchy a bylo skvělé být u toho!