Čtrnáct družstev, čili padesátku malých závodníků, čekaly na soutěži ve Smilovicích čtyři disciplíny, štafeta 3 x 50 metrů, štafeta trojic, štafeta CTIF a požární útok se džberovou stříkačkou.

V úvodní štafetě má první závodník za úkol překonat kladinu, druhý přelézá příčné břevno a třetí přenáší hasicí přístroj. Ve štafetě trojic družstvo ze startu odnese dvě hadice a proudnici, vše postupně spojí a míří do cíle.

Při štafetě CTIF je na prvním úseku přenášena svinutá hadice C v nosiči, na druhém dítě podleze laťku a na třetím úseku musí závodník spojit hadici s rozdělovačem a proudnicí. V útoku džberovou stříkačkou pak musí družstvo proudem vody shodit plechovky.

Za vydatné podpory rodičů vybojoval prvenství tým Lužná A před Lužnou B a Kolešovicemi. Za své snažení všichni získali odměny v podobě medailí, pohárů, plyšáků, sladkostí a drobných dárečků.

Přípravku nyní ještě čeká 2. června individuální závod Luženská šedesátka, který se uskuteční na městském stadionu u III. základní školy v Rakovníku.


Jaroslava Čečrdlová