Rakovnicko mělo na Mistrovství ČR dorostu v požárním sportu své zástupce v kategorii jednotlivců, vítěze krajského kola Michala Špačka (SDH Skryje) a Nelu Matuškovou (SDH Lužná).

Soutěžilo se v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami a dvojboj. Jak tyto disciplíny vypadají? Na stovkách závodník po odstartování překoná překážku, uchopí hadice a rozvine je před, na, nebo za kladinou, přeběhne ji, seskočí, spojí hadice, jednou půlspojkou je napojí na rozdělovač, připojí proudnici a proběhne cílem. Nejlepší sportovci tu dosahují časů i pod 15 sekund.

Ve dvojboji po odstartování překoná překážku s oknem, doběhne k přenosnému hasicímu přístroji, který přenese na desku, kde přístroj musí zůstat stát. To vše opět v čase kolem 15 sekund.

Rakovnickým zástupcům se dařilo. Michal Špaček získal časem 15,67 sekund bronz ve dvojboji. Nadějná luženská závodnice Nela Matušková zvládla, jako jedna ze dvou dívek z celého startovního pole, stovku pod 19 sekund a časem 18,78 sekund si vybojovala titul mistryně republiky v běhu na 100 metrů s překážkami.

Jaroslava Čečrdlová