Poté, co se v minulých týdnech uskutečnila postupová kola soutěží dětí a dospělých v požárním sportu, zbývala už jen soutěž dorostu. Konala se v neděli 2. června na stadionu na Zátiší.

Předcházela jí ještě tradiční soutěž jednotlivců, mladých hasičů, v běhu na 60 metrů s překážkami Luženská šedesátka. Luženská proto, že ji organizuje Sbor dobrovolných hasičů Lužná a dříve se v Lužné také konala. Nyní se koná na lepším povrchu na sportovišti při III. základní škole v Rakovníku.

Od nedělního rána na dráze závodilo 140 závodníků v kategoriích mladší a starší žáci a přípravka. Ta má disciplínu upravenou svému věku například zkrácením dráhy.

Malí i velcí hasiči velmi bouřlivě ocenili, když se luženští hasiči rozhodli ve velkém teple pobyt na stadionu zpříjemnit osvěžující vodní clonou.

Vítězství v jednotlivých kategoriích si vybojovali tři závodníci z Lužné: Vojtěch Severa (přípravka), Karolína Roučová (mladší dívky), Radek Ullrich (mladší chlapci); a dva ze Skryj: Andrea Batalová (starší dívky) a Matouš Mikušík (starší chlapci).

DOROSTENCI BOJOVALI O POSTUP DO KRAJE

Odpoledne na dráhu nastoupili dorostenci a dorostenky jednotlivci, které čekal boj o postup do krajského kola v Mladé Boleslavi. K podzimnímu výsledku ze závodu požárnické všestrannosti teď přibyly disciplíny běh na 100 metrů s překážkami, dvojboj a test z požární ochrany.

Účast na krajském kole vybojovali za mladší dorost Jan Hošek (Skryje) a Nela Matušková (Lužná), za střední dorost Jakub Kořán (Třtice) a Kamila Řezáčová (Hřebečníky) a za střední dorost Michal Špaček (Skryje) a Barbora Novotná (Lužná).

Jaroslava Čečrdlová