Akce Mladý železný hasič, která se uskutečnila už popáté, je dětskou podobou závodu TFA Nejsilnější hasič přežije a připravili ji senečtí dobrovolní hasiči.

Soutěžilo se v sedmi věkových kategoriích, konkrétně přípravky, mladší dívky a chlapci, starší dívky a chlapci, dorost a na závěr se předvedli i vedoucí kolektivů.

TŘINÁCT ÚKOLŮ

Soutěžící překonávali na trati dlouhé 300 metrů celkem třináct úseků. Například proběhli tunelem, překonali žebříkovou stěnu, napojovali hadici do rozdělovače a na druhý konec připojovali proudnici, nebo přenášeli raněného (panáka).

Trať nakonec zvládli všichni a všichni se tedy stali železnými hasiči.

V kategorii přípravek byl ze sedmnácti startujících nejlepší Samuel Hanuer ze Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Krupá. Mezi osmi mladšími dívkami byla nejrychlejší Viktore Jíchová (SDH Rynholec). V nejpočetnější kategorii mladších hochů (33) zvítězil Jan Jirsa (SDH Rynholec).

VŠICHNI FANDILI VŠEM

Z třinácti starších dívek proběhla trať nejrychleji Leontýnka Králová (SDH Nové Strašecí). Vítězem mezi staršími hochy, kterých bylo celkem 19, se stal Radek Miska z SDH Krupá. Jediným a tudíž i nejrychlejším dorostencem byl Michal Špaček z SDH Skryje.

Perličkou soutěže před vyhlášením výsledků byla výzva, aby vedoucí oddílů překonali stejnou trasu jako děti. Ty je při poměřování sil povzbuzovaly a tleskaly jim.

„Nadšení ze soutěže byli jak sami závodníci, tak i jejich doprovod. Všichni fandili všem, což je pro nás organizátory pěkný zážitek,“ sršel spokojeností starosta SDH Senec Josef Kessler a na závěr poděkoval všem zúčastněným a těm, kteří se na akci podíleli a pomáhali.