Liga vznikla v roce 2017 a je tříkolová. Děti závodí ve dvou kategoriích, a to mladší (do 11 let) a starší (11 – 15 let). Soutěž je atypická v tom, že děti soutěží pouze v požárním útoku, na který mají dva pokusy. Nevyhodnocuje se však každé kolo zvlášť, ale body se sčítají a vyhodnocení se uskuteční až v závěrečném zářijovém kole v Senomatech. „Zvláštnost závodu v Chmelištné je, že nás místní kluci přizvali k soutěži dospělých – O pohár starosty SDH, která se koná po poledni. Dětská soutěž nese název po Drahušce, neboť to zde s nimi celé zakládala a dlouhodobě s nimi spolupracovala,“ přibližuje rozhodčí Vlastimil Schuh, náměstek starosty OSH.

Do Velké Chmelištné dorazilo celkem deset týmů chlapců i dívek. V mladší kategorii zápolily Chrášťany, Kolešovice, Nové Strašecí, Rynholec, Senec a domácí Velká Chmelištná. Ve starší kategorii bojovaly o co nejkratší čas týmy Chrášťan, Nového Strašecí, Rynholce a Senomat. „Přestože jsou prázdniny, tak děti závodit chtějí, což je vidět i na účasti. Některá z družstev jsou zařazena také do Plamenu, takže běhají i štafety na 400 metrů, 4x 60 metrů s překážkami a dalších disciplínách. Tohle je taková jejich nástavba,“ dodává Vlastimil Schuh.

Po mládežnících přišli na řadu dospělí. Mimo soutěže si malí i velcí užili doprovodný kulturní program. Nechyběla ani tombola či skákací hrad.

Vlastimil Schuh,rozhodčí mládeže.
Rozhodčí: Mistrák je za odměnu
Dvanáctý ročník festivalu Coombal opět přilákal stovky návštěvníků.
Návštěvníci luženského areálu Na Mlatě si užívali dvanáctý Coombal