Jak často trénují a jaké jsou jejich oblíbené disciplíny? To vše a mnohem více přiblížili úspěšní mladí hasiči Rakovnickému týdnu.

Jak jste se dostali k hasičskému sportu a jak dlouho se mu už věnujete?

Karolína Rácova a Radek Ullrich skončili na loňském ročníku ČHP v první desítce.Radek: K Ježíšku jsem si jako malý přál, abych mohl chodit na hasiče. Rodiče mě tenkrát hned po Vánocích vzali na trénink do Lužné, hasičskému sportu se tak věnuji šestým rokem.

Karolína: Původně jsem šla jen doprovodit kamarádku na hasičský trénink a několik dní nato už jsem byla s družstvem na své první soutěži. Hasičský sport dělám čtvrtý rok.

Co vás baví na tomto sportu, máte oblíbenou disciplínu?

Radek: Že mám v týmu kamarády, se kterými trénuji i soutěžím a trávíme tak spolu hodně času. Mám dvě oblíbené disciplíny, běh na 60 metrů s překážkami a požární útok.

Karolína: Líbí se mi, že si všichni pomáháme, protože většina disciplín je především o vzájemné spolupráci celého týmu. Má nejoblíbenější disciplína jsou ,šedesátky, tak říkáme běhu na 60 metrů s překážkami.

Jak často trénujete?

Karolína: Trénujeme třikrát týdně a snažím se plnit i domácí přípravu, například skáču přes švihadlo.

Co pro vás znamenalo umístění v první desítce?

Karolína: Pro mě to bylo velké překvapení, díky dobrému času v posledním závodu v Ostravě jsem se probojovala do první desítky a byl to určitě velký úspěch.

Radek: Měl jsem radost, že jsem v celé sezóně běhal pěkné časy a stále se zlepšoval. První desítka je hezká a určitě bych se v ní chtěl udržet.

Jste při startu na závodech nervózní?

Karolína: Jsem veliká nervóza, ale hned po výstřelu myslím už jen na to, co mám udělat, a ostatní jde stranou.

Radek: Nervózní jsem určitě, ale po odstartování to ze mě spadne a vždy chci zaběhnout lepší čas.

Tereza Říhová