Okres Rakovník na Plamenu reprezentovali mladí hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Skryje. Bylo to jejich první krajské kolo, a tak se do soutěže pustili s velkým odhodláním.

Během závodů se však nevyhnuli chybám. Brali tak 9. místo v disciplínách závod požárnické všestrannosti, štafeta 4 x 60 metrů, štafeta dvojic a požární útok CTIF a desáté v požárních útocích. Nejlépe si vedli na štafetě CTIF, kde vybojovali 7. místo. Nasbírali 53 bodů a patřilo jim celkové 9. místo.

Sobota patřila závodu dorostenců a dorostenek jednotlivců, kteří závodí ve třech věkových kategoriích. Okres Rakovník reprezentovali čtyři závodníci.

POSTOUPILI NEJRYCHLEJŠÍ

Kategorii mladších dorostenek (13-14 let) ovládla Nela Matušková z SDH Lužná. Ačkoli se jí nepovedl první pokus na stovkách, v tom druhém udržela nervy na uzdě a jako jediná zaběhla čas poD 20 sekund (19,75 s).

Úspěšná závodnice z Českého poháru v běhu na 100 metrů s překážkami si tak vybojovala postup na mistrovství.

Ve středním dorostu (15-16 let) Jakub Kořán z SDH Třtice a Kamila Řezáčová z Hřebečníků obsadili devátou, resp. sedmou příčku. Starší dorost SDH Skryje (17-18 let) reprezentoval Michal Špaček, který už má jednu mistrovskou zkušenost. Také on zvládl stovku skvěle. Jeho čas 17,98 s byl jediným sedmnáctkovým. Ve dvojboji byl o dvě setiny druhý, v testu z požární ochrany neudělal chybu a součtem bodů zvítězil. Také on a pojede závodit 5. července na mistrovství do Svitav.

Jaroslava Čečrdlová