SK Černošice - HC Rakovník
4:5 (0:0, 3:3,1:1) v prodloužení

Rakovník měl už od prvních minut velkou převahu a hrálo se pouze na jednu branku, ale gól nepřišel. Ullrychův samostatný nájezd gólem neskončil a ani další šance rakovnických hokejistů, kterých bylo požehnaně. Soupeř zahrozil z občasných protiútoků, z kterých ale také nic nebylo. Brankáři tak udrželi čistá konta.

Druhá třetina už byla o poznání lepší. Uběhlo pár minut - Skružný nahrál Hraběmu a ten od modré dal svůj vůbec první gól za Rakovník – 0:1. Hosté se ale neradovali dlouho. Ve 25. minutě soupeř vyrovnal – 1:1. O chvilku později Černošice navýšily na 2:1. Rakovník s dopovědí neotálel a srovnal, když po nahrávce Rambouska zamířil přesně Skružný – 2:2. Ve 30. minutě už se ale opět skóre měnilo v neprospěch Rakovnických – 3:2. Hosté ještě do konce třetiny stihli vyrovnat, když se po nahrávce Kotála Hoffmann krásnou střelou z první trefil za záda černošického brankáře – 3:3.

V páté minutě třetí třetiny dali domácí po hezké akci na 4:3. Rakovník se trápil až do konce zápasu. Střely mířily vedle, nájezdy končily také neúspěšně. Ale bojoval jak lev a to se vyplatilo, když v poslední minutě dokázal vyrovnat. Kotál vymyslel geniální akci, nahrál Rambouskovi a ten vyrovnal na 4:4.
Nerozhodný výsledek tak znamenal nájezdy, které byly jedno velké drama. Rakovničtí dali pouze první nájezd a soupeř pak pouze ten druhý. Nikdo jiný už nedal. Teprve až osmá série rozhodla o vítězství. Gebhart překrásným blafákem uklidil puk do horního růžku a rozhodl o vítězství.

„Mužstvo opravdu bojovalo, ale bohužel Krása si vybral slabší den - tam byla kuriozní druhá branka, kterou jsme dostali přes celé hřiště. Když to nejde, tak to nejde. Zase ale chytil řadu šancí a vychytal je při nájezdech. Takže na to má každý nárok. Doufám, že v sobotu to doma proti Žabonosům bude lepší,“ řekl k utkání vedoucí mužstva Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Krása – Banič, Mikeš, Ullrych, Burijánek, Vobr, Hošek, Hrabě, Rambousek, Skružný, Ságner, Brejník, Kotál, Gebhart, Hoffmann, Ambroz.