V polovině utkání to vypadalo, že dobře hrající Rakovník nebude mít starosti. Po zásazích Nekvindy a Šímy utekl na 4:2, jenže pak přišla čtyřminutovka hrůzy, kdy hosté ožili a třemi slepenými trefami skóre dokonale otočili. Zářil zejména David Formánek, autor hattricku.

Remízu 5:5 zachránil Rakovníku devátým bodem v play-off Petr Havlůj, do konce chybělo málo přes sedm minut.

Prodloužení pak trvalo pouhých 23 vteřin, když první formace domácích rozhodla. Akci Šímy a Bulvy dokončil svým druhým zásahem v utkání Kos a jeho tým si užil obrovskou euforii.

S kým si Rakovník zahraje ve finále ještě není jisté, ve druhém semifinále vede Čáslav nad Vlašimí 2:1 na zápasy.

HC Rakovník - Slavoj Velké Popovice 6:5 (2:2, 2:3, 1:0 - 1:0). Branky a nahrávky: 5. Vyskočil (Nekvinda, Macháček), 8. Kos (Bulva, Vlk), 29. Nekvinda (Kounovský, Macháček), 33. Šíma, 53. Havlůj (Zíka), 61. Kos (Bulva, Šíma) – 6. Formánek, 20. Freisler (Voska), 35. Formánek (Vacek, Culka), 36. Culka, 39. Formánek. Rozhodčí: Jelínek, Procházka — Košata, Noga. Diváci: 486. Konečný stav série: 3:0, postupuje Rakovník.

Rakovník: Strejc — Vlk, Zíka, Kounovský, Vyskočil, Najman, Šíma, Hulcr, Fiala — Grill, Benda, Dyk, Nekvinda, Ságner, Havlůj, Hegenbart, Macháček, Kovařík, Bulva, Kos, Karfus

Velké Popovice: Lorenc — Nejedlý, Pechar, Krejčí, Braniš, Chlupáček, Petráček, Stejskal — Žoha, Voska, Málek, Dulovec, Formánek, Vacek, Culka, Maňas, Hradil, Rejna, Freisler, Synáč, Kukačka