V první části hrál Rakovník zataženěji a ojedinělé šance končily mimo branku. V 7. minutě Žebrák střelou od modré otevřel skóre. „Přestože jsem klukům naordinoval, aby na soupeře vlétli, tak hráli první třetinu spíš ustrašeně a nebyla to naše hra,“ nebyl příliš spokojen s úvodní pasáží zastupující trenér Martin Zíka.

V druhé třetině se výkon domácích mírně zlepšil, ale při vlastní přesilovce gólman Řenč neudržel puk a Žebrák z dorážky zvýšil. Závěrečné čtyři minuty byly pro Rakovník doslova likvidační a hosté čtyřmi rychlými trefami rozhodli. „V kabině jsem klukům říkal, co mají změnit a prvních deset minut to ještě šlo. Pak Žebrák začal hrát na brejky a během osmi minut jsme dostali pět gólů a prakticky bylo po zápase,“ řekl ke klíčové pasáži Zíka.

Rakovničtí v poslední třetině dvakrát kosmeticky upravili, ale to samé se povedlo i hostům, kteří v závěrečné přesilovce 5 na 3 po samostatném nájezdu upravili na konečných 8:2.
„Ve třetí části jsme se trochu zvedli a alespoň se dvakrát prosadili, jinak to ale bylo špatné. Prostřídali jsme gólmany, ale nebylo to jejich výkonem, za branky nemohli. Hosté jeli asi desetkrát sami na bránu a dali z toho šest gólů,“ posteskl si Zíka.

HC Rakovník B – Žebrák 2:8 (0:1, 0:5, 2:2)
Branky HCR: Truksa, Vostárek.
HC Rakovník B: Řenč (Bendl) – Zíka, Staněk, Kohout, Prask, M. Gebhart – Veselý, O. Gebhart, Zikmund, Havlíček, Truksa, Vostárek, Klauz, Lipold, Prokop.