Žáci od této sezony nastupují v nejvyšší krajské soutěži, kde hrají kromě nejlepších týmů kraje také obě pražská S. Jak si na tuto soutěž zvykají?

Jelikož jsme vloni neměli starší žáky, tak jsme hráli pouze soutěž nižší kategorie, kde byla spíš B-mužstva. Je to samozřejmě diametrální rozdíl, hlavně v rychlosti. Kluci na to nejsou zvyklí, dříve měli na všechno dostatek času, teď musí herní situace řešit hned. Nějakou dobu nám tedy trvalo, než jsme si na to zvykli a nyní se to postupně trochu zlepšuje.

Oproti loňskému ročníku jste sestavili jak mladší, tak i starší žáky. Nemáte problém s nedostatkem hráčů?

Bohužel máme. Hráčů je pouze dvanáct a jeden gólman, což je pro tuto soutěž málo. To se samozřejmě projevuje i v zápasech. Polovinu z nich dokážeme hrát relativně vyrovnaně, ale pak klukům dochází síly a naděje na dobrý výsledek není žádná. To je pro ně samozřejmě ubíjející.

Takže je pak těžké je motivovat…

Přesně tak. Na začátku byli ještě plní nadšení, ale po těch pěti, šesti zápasech už to bylo s motivací těžší. Na druhou stranu musím kluky pochválit, některé zápase zvládli velice dobře. Už se nám podařilo porazit Černošice, Velké Popovice i Kladno. Částečné úspěchy tedy už máme.

Porazit kladenské Rytíře není vůbec špatná vizitka. Byl to váš nejlepší výkon?

Určitě jeden z nejlepších. Výborné zápasy jsme sehráli i s Kralupy či Slavií. Sice jsme prohráli, ale bylo to hodně těsné. Celkově jsme tak v 80 procentech podávali náš maximální výkon. Bohužel, někdy saháme po bodech, ale klukům v závěru dojdou síly a dostaneme třeba pět, šest dalších gólů, což výkon úplně znehodnotí.

Vidíte nějaký potenciál na zlepšení?

Myslím si, že ano. Už jen kvůli tomu, že máme většinu kluků, kterým je dvanáct let, zatímco můžou nastupovat i o rok starší. Takže kluci budou moci hrát i příští rok a mohlo by to být o něco lepší.