HC Žabonosy – HC Rakovník 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Od první minuty bruslili lépe hosté a hned také ale propásli gólovku, když puk nesedl Kounovskému. Z následného brejku bylo ale nadělení a domácí vedli 1:0.

Moc dlouho si hrstka diváků vedení Žabonos neužila, protože Ambroz nekompromisně srovnal. V přesilovce to byl naopak Rambousek, který poslal puk na Kounovského a Rakovník šel najednou do vedení – 1:2.

Na začátku druhé třetiny se Žabonosy ještě nadechovaly, když srovnaly stav, to bylo od nich ale poslední slovo až do konce zápasu. Hosté podnikali hezké útoky, ale ani velmi dobře hrající druhá lajna nedokázala dopravit puk do sítě. Až přišel na led opět Ambroz, kterému předtím pomohl Brejník, jenž obětavě vybojoval puk. Další individuální akcí se prvně jmenovaný prosadil podruhé – 2:3.

Na deset minut hra ustala a nehrál se dobrý hokej. Domácí začali Rakovnické napadat a bránit ve dvou, jenže těsně, než se odešlo do šatny – 39:52 strčil Douda Klausovi a nebylo co řešit – 2:4.

Klasická poslední dvacetiminutovka byla v režii HCR. Hrál se pohledný hokej a třešní na dortu byl gól mladého Volentiče do prázdné branky, jemuž předcházela asistence Kounovského. Hrálo se i poněkud slušně – vyloučení 3:3. Rozhodčí byli po zápase nadšeni a prohlásili, že to byl zatím nejhezčí letošní hokej. I to může rakovnické hráče těšit.

Další mistrovské utkání sehrají Rakovničtí v neděli doma, kdy od 17:30 zahájí bitvu proti Jesenici, ta je v průběžné tabulce první. Nezapomeňte přijít fandit a zasloužit se o jednu z nejlepších návštěv zimních stadionů v Krajské lize mužů.

HC Rakovník: Jirátko (Vágner) – Mikeš, Opat – Nosek, Klaus, Douda – Banič, Volentič – Karel, Kounovský, Rambousek – Brejník, Krejčí – Hoffmann, Ambroz, O. Gebhart – M. Gebhart, Grill. Trenér Tomáš Bodinger.