Podle aktuálně platného systému krajské ligy postoupí do čtvrtfinále play-off první tým z každé skupiny a spolu s nimi ještě nejlepší mužstvo na druhém místě. Zbylé týmy mezi sebou utvoří minitabulku a z ní se osmička nejlepších popere mezi sebou v předkole. Poslední týmy skupin mezi sebou naopak odehrají play-down a nejhorší z nich bude bojovat o setrvání v soutěži v baráži.

Na spodku tabulky jsou aktuálně na jihu Žebrák, na severu Benátky nad Jizerou a na východě béčko Mladé Boleslavi. Žebráčtí hokejisté v této sezoně pouze jednou zvítězili, k tomu šestnáctkrát padli v základní hrací době a se skóre 55:102 a jen třemi body na kontě jsou hlavním adeptem na baráž.

Z hokejového utkání Krajské ligy Poděbrady - Kolín B (2:7)
Krajská liga: Rakovník nasázel Mělníku osmičku, střelecky se dařilo i Kolínu

Benátky i Mladá Boleslav jsou na tom totiž o poznání lépe. Benátky dvakrát vyhrály v základní hrací době, dvakrát za dva body a třikrát prohrály s alespoň bodem. Celkem tedy na svém kontě mají bodů 13 a na dohled mají Mělník, který má čtyři body k dobru.

Boleslav pak posbírala bodů dokonce 15 za čtyři výhry v základní hrací době, jednu za dva body a jednu porážku za bod. S patnácti body ztrácejí mladoboleslavští hokejisté tři body na Žabonosy, které budou chtít v posledních kolech za každou cenu stáhnout pod sebe.

Na vrcholku tabulek je situace také zajímavě rozehraná. Celkovým lídrem soutěže je Čáslav, která posbírala za 16 zápasů už 40 bodů a ve své skupině má na druhé Poděbrady osmibodový náskok. Na severu vládne týmům favorizovaný Rakovník s osmibodovým náskokem na druhé Slaný. Na jihu se posledním kolem prodraly do vedení Velké Popovice, které využily zaváhání druhých Černošic. Těm aktuálně na první místo chybí tři body.

Július Hudáček v dresu Kladna.
Konec po pouhých dvou dnech. Rytíři ukončili spolupráci s Hudáčkem

Stejně jako v tabulce týmů pomalu začíná krystalizovat i pořadí v bodovací tabulce hráčů. Jejím lídrem je momentálně vlašimský Dominik Florián se 34 body v 16 zápasech. Na stejnou sumu dosáhl už i Lukáš Rindoš z Poděbrad, který ale vstřelil o branku méně než jeho konkurent z řad Rytířů.

Přes hranici 30 bodů se pak o bod přehoupli ještě černošický Dominik Šalamoun a čáslavský Ondřej Krpata. Mezi obránci jsou na tom s 15 body nejlépe slánský David Kulich a benešovský Jakub Zderadička.

Dosud nejtrestanějším hráčem je mladoboleslavský obránce Libor Bartoš, který za 14 zápasů inkasoval 53 trestných minut.

Čeští hokejoví junioři s bronzovými medailemi z mistrovství světa.
Bronz s leskem zlata. Získala ho i pětice Kladeňáků, přání i z NHL

Mezi brankáři je na tom, co se týče průměru obdržených branek za zápas, nejlépe velkopopovický Michal Žingor, který v sedmi duelech inkasoval 17x. Z pravidelně chytajících gólmanů jsou na tom pak velmi dobře i slánský Vojtěch Jaňour, rakovnický Tomáš Strejc, Vojtěch Vokatý z Hvězdy Praha a Ondřej Martínek z Kolína.

Rozhodující chvíle sezony ale teprve přijdou. Týmy před sebou mají posledních pět kol a navíc případné dohrávky. Právě v těchto zápasech se bude rozhodovat o tom, kdo se podívá do play-off a také o tom, kdo bude nejúspěšnější po stránce individuálních statistik. Napodobí některý z týmů loňskou jízdu Kralup nad Vltavou, které došly až do druhé ligy?