Ani velká bojovnost a mimořádná podpora 330 diváků na tribunách však nestačila na vítězství v dalším kole krajského hokejového přeboru.

HC Rakovník
- HC Kutná Hora
2:7 (1:2, 1:3, 0:2)


Do nejtěžšího zápasu na domácí ploše nastoupili domácí aktivně a po kratičkém oťukávání vybídl Brejník od modré Skružného, a ten jeho výzvu vzal vážně – 1:0. Jenže netrvalo to ani minutu a kapituloval také ve druhé brance stojící Krása, když puk za jeho záda dostal Florian – 1:1. Pak se hrál hodně rychlý a bojovný hokej. Rakovničtí měli hned několik nadějných šancí. Hošek však napálil jen tyč a také duo Rambousek se Šešinou branku mezi tyče netrefili. Skvělým postřehem se musel blýsknout i Krása. V závěrečných vteřinách třetiny však rakovnického strážce svatyně dokázal oklamat Bláha a s mankem 1:2 se šlo poprvé do šaten.

Druhá třetina byla pro domácího diváka mírným rozčarování. Kutná Hora na ledě, koncertovala, ale Rakovník ji celkem úspěšně konkuroval. Ve 23. minutě poslal střelu k brance Ságner, ale touš se za čáru nedostal. Nevedlo se ani při přesilovce, kdy ohrozil gólmana hostí rychlým blafákem Gebhart, ale chyběly mu milimetry přesnosti. Trest přišel ve 31. minutě, to Adamec prostřelil Krásu potřetí – 1:3. Přišla 36. minuta a na ukazateli se rozsvítilo 1:4, když Kišš svoji šanci využil. Pak zase přišly chvilky Rakovnických. Rambousek si nejprve vyzkoušel obratnost brankáře Hory v sólovce, aby vzápětí po spolupráci se Šešinou uspěli. I když v zápise uvedli sudí jako střelce Rambouska, gólovou střelu podle hráčů vyslal právě Šešina – 2:4. Rakovnický nástup však ochabl ve 39. minutě, kdy Müller nezastavil průnik Floriana a bylo z toho vedení hostí 2:5.


Do poslední části se už mezi rakovnické tyče postavil Jirátko a hned měl šanci představit se hráčům soupeře v obranné akci. Na podruhé ve 48. minutě se Skružný dopustil další osudové chyby při rozehrávce, soupeř ji zachytil a Kišš vypálil puk rovnou pod víko – 2:6. Hráči před Jirátkem mocně povzbuzováni publikem i při tomto nelichotivém poměru gólových úspěchů ale začali prahnout po korekci výsledku. Na Hoškově hokejce ale seděla smůla a akce mladíků Gebharta a Karla sice voněly přímo gólově, ale svých nájezdů ani jeden nevyužil. Tlačící minuty nutily domácí hodně riskovat. Brejník ale při nepřesné přihrávce ztratil puk a nabídka šance se zalíbila dvojce Bláha a Florián, která rakovnického brankáře snadno vyšachovala – 2:7.


„Musím dnes poděkovat nejen hráčům, kteří to nevzdali ani za tak pro ně nedobrého stavu, ale i divákům, kteří nepřestali fandit a tlačili je do dalších šancí. Také musím poděkovat panu Červenému a jeho klukům za vzornou pořadatelskou službu a klukům z městské policie za asistenci na stadionu. Měli jsme totiž informace, že s kutnohorským týmem přijedou i jejich radikální fanoušci ale nakonec jich přijelo méně, než jsme čekali. A ty pořadatelé i strážníci drželi v naprostém klidu,“ svěřil se Rakovnickému deníku vedoucí týmu HCR Vladimír Soukup.


HC Rakovník: Krása (41. Jirátko) – Hošek, Lis, Rambousek, Šešina, Ságner – Banič, Mikeš, Douda, Plachý, Karel – Brejník, J. Müller, Skružný, Gebhart, Pištěk – O. Opat, Dolhý, Brotánek. Trenér: Zdeněk Hrabě.