HC Vodní Lvi Benešov – HC Rakovník 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Počáteční oťukávání protrhl Veselý, jehož hezká střela mířila jen o milimetry vedle. K němu se pak přidal Nosek i Kounovský, ale dopadlo to stejně. Po chvíli hry se dostali do tlaku také domácí a měli tři velké šance, se kterými si v pohodě poradil Pospíšil.

V 18. minutě mohl ještě slavit úspěch první třetiny Klaus, když si udělal z několika beků panáky a prokličkoval se až k bráně, ovšem branku nedal. Prvních pět minut druhé části nestálo za nic. Puk lítal mezi bruslemi jak na rybníku a nahrávky nenašly adresáta. Pokračovalo zahazování šancí. Nejprve Vyskočila vychytal domácí gólman, poté Kounovský z metru nenašel volné místečko v kysně, když jel od modré sám.

Oslabení Rakovník přežil také bez branky a ve 38. minutě už se trenér Tomáš Bodinger mohl trochu uklidnit. První lajna po ose Douda, Klaus, Kříž otevřela skóre – 0:1. Do šatny mohl zvýšit ještě Ságner i Karel, ale nestalo se tak.

Při nástupu k poslední třetině neponechali hosté nic náhodě. Od úvodní buly nedali domácím nic zadarmo a hned také dostal puk za brankovou čáru Ságner, ovšem rozhodčí gól neuznali. Plodný den měl však Kříž a našel Kounovského, takže to bylo po chvíli 0:2. Oslabení Pospíšil opět vychytal a hned nato se hrálo 4 na 4. Padl nejhezčí gól zápasu, na jeden dotek přisunul opět Kříž Vyskočilovi, který vytáhl brankáře ven a pak už jen přenechal puk na druhé straně připravenému Kounovskému – 0:3.

Na tabuli svítila 49. minuta a po špatné rozehrávce se mohli radovat i domácí. Ale jen jednou a naposledy. Pak sice ještě jednou ztratil puk Kotál, ale Pospíšil ho zastoupil, takže utkání skončilo dalším vítězstvím.

Dramatický bude hlavně příští zápas v Rakovníku, kde Bodingerova družina svede boj s Boleslaví, prvním celkem tabulky. Kdyby se to podařilo a soupeř pak zaváhal, mohli by Rakovničtí jít do play off z prvního místa. Ale předbíhat nebudeme. K tomu je zapotřebí hlavně v neděli 20. ledna od 17 hodin vyhrát.

„Zveme diváky na domácí zápas, který pro nás bude hodně důležitý, a doufáme, že nás přijdou v hojném počtu podpořit tak, jak to umí," přeje si vedoucí týmu Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Pospíšil (Jirátko) – Mikeš, Krejčí – Klaus, Douda, Nosek – Vyskočil, Kříž – Karel, Kounovský, Grill – Kotál, Veselý, Volentič – Ságner, Pechanec, O. Gebhart. Trenér Tomáš Bodinger. Vyloučení: 7/5, rozhodčí: Hruška, Slaba, Jelínek, diváci: 100.