Kladno má hodně slavných odchovanců a Plekanec se mezi ně zařadil. Sice nemá tituly mistra světa (kromě juniorského), nevyhrál ani olympiádu nebo Stanley Cup, přesto na všech světových akcích byl vidět a vždycky patřil k nejlepším Čechům. Hrál roky za nejslavnější klub světa Montreal Canadiens a jeho bývalí spoluhráči mu připravili zdravici ze zámoří.

Na multikostce tak postupně promluvili Max Paccioretty, Brendon Gallagher, Paul Byron nebo Artturi Lehkonen. A také jeho spolubojovník z Kladna Jiří Tlustý, nebo předseda ČSLH Alois Hadamczik. Shodli se na jednom: Tomáš byl vždycky perfektním spoluhráčem na ledě i mimo něj, spoustu mladších spolubojovníků pomáhal v jejich kariérách posouvat a zmíněný Alois Hadamczik mu popřál i do nové kariéry trenéra, kterou zahájil jako spolupracovník národního týmu.

Kladenský kotel a jeho choreo k závěru kariéry Tomáše Plekance | Video: Deník/ Rudolf Muzika

Plekancovi popřáli na rozvinutém červeném koberci hvězd pod projekcí jeho parádních gólů jeho manželka Lucie Šafářová, dvě jejich děti, a samozřejmě jeho spoluhráči – nový kapitán Radek Smoleňák a majitel a přítel Jaromír Jágr. Ten mu předal zlatý dres Rytířů a možná pošeptal, že by jeho služby v Kladně ještě potřeboval. "Řeč o tom před zápasem byla, ale zatím asi spíš ne. Hlavně měl Tomáš dneska jiné starosti," usmál se trenér Rytířů Otakar Vejvoda. 

Tým věnoval Plekancovi zlatou hokejku po vzoru NHL se na ni složili hráči. A Tomáš si s ní naposledy zahrál buly, tedy činnost, v níž tak vynikal. 

Stadionem pak ještě oběhl celé kolo transparent Díky kapitáne a kladenský kotel za skandování jména Tomáš Plekanec vytáhl choreo s podobiznou kladenského kapitána a nápisem Kladenský avenger.

Hezké, i když Tomáš rozhodně komiksovým hrdinou během nádherné kariéry nebyl.

close Poděkování kladenských fanoušků Tomáši Plekancovi info Zdroj: Deník/ Rudolf Muzika zoom_in Poděkování kladenských fanoušků Tomáši Plekancovi

close Hokejová extraliga: Kladno (v modrém) hostilo Plzeň a Tomáš Plekanec se slavnostně rozloučil s kariérou. info Zdroj: Roman Mareš zoom_in Hokejová extraliga: Kladno (v modrém) hostilo Plzeň a Tomáš Plekanec se slavnostně rozloučil s kariérou.

close Choreo fanoušků Kladna na rozlučku s Tomášem Plekancem. info Zdroj: Bohumil Kučera zoom_in Choreo fanoušků Kladna na rozlučku s Tomášem Plekancem.