„V tu chvíli jsme byli spokojeni a jako bychom si řekli, že je hotovo a soupeř už nebude zlobit, ale oni ukázali, že zápas ještě nevzdali a během tří minut to bylo rázem jen o gól,“ popsal obrat vedoucí mužstva Vladimír Soukup.

HC Rakovník – HC Příbram
6:5 (2:0, 2:3, 2:2)

Od úvodního hvizdu se hrál velmi pěkný hokej, jezdilo se nahoru dolů, což musela být pro oko diváka pěkná podívaná. Na obou stranách se to hemžilo šancemi a oba brankáři vytahovali z rukávu jeden skvělý zákrok za druhým. Gólovku měli po rychlém brejku hosté, ale neuspěli. Pravidlo 'nedáš–dostaneš' se tak potvrdilo hned poté. Z protiútoku se po nahrávce Doudy podařila přesná trefa mladičkému Gebhartovi, který rozjásal publikum – 1:0. Šanci za šancí pak Rakovničtí dál zahazovali, ale nakonec se přece jen našel hráč, jenž vnesl do rakovnických řad klid. Tím byl Kounovský, který skóroval po přihrávce od Ságnera – 2:0.

Rozjetý Rakovník začal pěkně od podlahy i ve druhém dějství. Na 3:0 zvýšil Ullrych, kterému asistoval Banič. Pak přišel zmiňovaný zlom, kdy se během tří minut dostala Příbram dvěma góly znovu do hry – 3:2. Nervy začaly pracovat a Rakovník v další velké šanci neuspěl, což dokázal soupeř potrestat na druhé straně vyrovnávací brankou – 3:3. „ Tahle třetina pro nás vypadala opravdu tragicky,“ podotkl Soukup. Naštěstí se podařil těsně před koncem jeden kuriózní gól, na kterém má velký podíl Karel. Ten pálil od modré a hráč Příbrami poslal puk hlavou do branky – 4:3.

Gól do šatny, který domácí soupeři vstřelili, vnesl do rakovnické kabiny trošku uklidnění, ale po přestávce se ukázalo, že soupeře to rozhodně nezlomilo. Hned v první pětiminutovce srovnal na 4:4. Rakovník s odpovědí ale dlouho neotálel. Ullrych připravil šanci pro Kounovského a ten nezklamal – 5:4. Hra pokračovala ve vysokém tempu. „Lítalo se sem a tam, až už jsme říkali, že je to na nás přehnaně rychlé, ale přizpůsobili jsme se hře soupeře, na kterém jsou opravdu vidět posily, které tam mají,“ chválil Soukup. Pět minut před koncem přišla rána, když Příbram opět srovnala – 5:5. V tu chvíli se probudilo publikum, které se projevilo jako hokejové obecenstvo, když svůj tým doslova hnali za vítězstvím. Za necelou minutu strhl výhru na stranu domácích ostrostřelec Ullrych – 6:5. Na výsledku už se do konce utkání nic nezměnilo.

„Emoce šly nahoru u obou mužstev, hráči šli do sebe. V jedné chvíli necitlivě zasáhl rozhodčí, který několikrát špatně posoudil situaci. Nakonec tam bylo i vyloučení hráče, který napadl pořadatele na chodbě. Bylo to nepříjemné a zbytečné. V tomto vyhroceném zápase chyběla rozhodčím zkušenost. Jinak musíme pochválit celé naše mužstvo,“ promluvil k zápasu Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Krása (Jirátko připraven) – Mikeš, Banič, Ullrych, Kounovský, Ságner, Košatka, Krejčí, Rambousek, Douda, Gebhart, Kotál, Karel, Ambroz, Buriánek, Hoffmann, Brejník, Vobr, Skružný. Vyloučení: 8:9. Diváků: 400. Rozhodčí: Frühauch, Řešátko.

První finálové utkání se hraje v pátek od 18 h ve Slaném. Kdo má z fanoušků zájem, může se k hokejové výpravě připojit. Volná místa v autobuse jsou. Odjezd je v 15.30 hodin od rakovnického zimního stadionu. Domácí zápas se hraje klasicky v neděli od 18 hodin. Rakovnický klub se těší na velkou návštěvu a podporu diváků.