Domácí střídačka stále postrádala některé své opory a navíc se na ní na delší čas neposadí ani obránce Brejník, který v utkání utrpěl ošklivé a bolestivé zranění (podle neoficiálních informací přetržený dvouhlavý sval na ruce).

HC Rakovník – SKLH Benešov 1:5 (1:0, 0:5, 0:0)
První část duelu byla pohledná, herně slušná a hodně bruslivá. Rakovničtí začali aktivně, brzy si vytvořili nápor a necelé dvě stovky diváků tak jen čekalo na branky. Ta úvodní přišla v 11. minutě, kdy Kotál nahrál Rambouskovi a zakončení bylo přesné – 1:0. I nadále hrál Rakovník dobrý a kombinačně chytrý hokej, ale koncovka už se nedařila. Vůbec to je největší slabina týmu, vždyť 19 zásahů v síti soupeřů je úplně nejmíň v celé tabulce.
Jak si za první část domácí zaslouží potlesk, za druhou to musí být pískot. Nástup do ní byl pomalý, neochotný, nikdo důsledně nebránil soupeřovi hráče a gólman Krása byl opakovaně proti útočníkům Benešova sám. Už ve 21. minutě jej Seidl překonal a ve 22. minutě pak zkušený harcovník Dvořák otočil skóre na 1:2. Rakovnický budík ale nezazvonil. I nadále byli pány ledu hosté a Krása byl tím nejvíce zaměstnaným mužem na place. Ve 28. minutě trefil černou Ptáček a studenou sprchu ve druhé části ještě o stupínek ochladil ve 35. minutě Dušek a ve 38. minutě muž známého hokejového jména Kucharčík – 1:5.

„Na lavičce se bubnovalo na poplach, ale hráči byli, jakoby na ně někdo hodil deku,“ konstatoval o těchto minutách rakovnický trenér Hrabě.
Na vzpamatování tak zbývalo dvacet minut poslední třetiny. I když i hosté polevili, v dresu Rakovníka se nenašel nikdo, kdo by zavelel k protiútoku. Ukazuje se tak fakt, že rakovnický tým je složen z vyrovnaných hráčů, ale chybí mu silná individualita, jenž by hráče vedla a hlavně střílela tolik potřebné góly.

„Dnes jsme určitě našim diváků nepředvedli nic, co by je potěšilo. Dokonce náš řidič měl obavy, jesli pod přilbami jsou ti samí hráči, jako minulý týden v Žabonesech. Myslím, že se ve výkonu hráčů odráží špatný přístup k tréninkům, kam někdy dorazí jen polovina hráčů, a také chybí pocit zodpovědnosti. Teď nás čeká cesta do Zlonic a pokud máme informace o týmu soupeře pravdivé, čeká nás hodně tvrdý hokej proti zkušeným hráčům často s kladenskou minulostí,“ podíval se do dalšího kola vedoucí týmu HCR Vladimír Soukup.

Rakovník: Krása (41. Sl. Petržílka) – Kotál, Karel, Vobr, Rambousek, Skružný – Brejník (41. Tichý), Hošek, H. Petržílka, Šešina, Pilík – Fr. Pospíšil, O. Opat, Ságner, Hovorka, Kozák – Brotánek. Trenér: Zdeněk Hrabě.