Na ledě se utkají s celkem Mladé Boleslavi B, která i v případě výhry do soubojů v play-off nezasáhne. Náleží jí totiž nepostupové deváté místo o prsa s osmým týmem HC Žabonosy. Rakovničtí v případě výhry uhájí své dosavadní postavení na čtvrtém místě, pokud by podlehli a zároveň pátý Králův Dvůr zdolal celek posledních Zlonic, propadnou se naši o příčku níž a Královédvorští zaujmou čtvrtou pozici.
Je tedy jasné, že prvním a doufejme že ne posledním soupeřem Rakovníka v play- off bude právě družstvo Králova Dvora. A jaké jsou šance na výhru? Po vzájemných zápasech v základní skupině hovoří výsledky jasně. V prvním utkání se vyhrálo až na nájezdy 5:4, ale v tom druhém už byl Rakovník mnohem přesvědčivější a zdolal soupeře rozdílem čtyř branek 9:5. Nezbývá než popřát našim hokejistům, ať triumf zopakují a podívají se tak do semifinále.

Systém play – off
• po základní části se utká 1. družstvo s 8.; 2. se 7.; 3. s 6.;4. s 5.
• hraje se na dvě utkání. Mužstvo, které je v tabulce po základní části hůře postavené, hraje první utkání doma.
• první utkání každého kola je bráno jako běžné utkání a může skončit nerozhodně. Druhé utkání se hraje do rozhodnutí
• o vítězi rozhodují body z obou utkání, pokud jsou stejné, bere se celkové skóre z obou utkání. Jestliže i to je stejné, následuje prodloužení 1 x 5 minut s uplatněním zlatého gólu (vítězem je ten, kdo první vstřelí gól a poté je utkání ihned ukončeno)
• vítěz KPM postupuje do kvalifikace o přímý postup do II. ligy ČR