Neratovice – Rakovník 7:8 (0:2, 2:2, 5:4)

Do Neratovic kzápasu o osmou příčku tabulky odjeli rakovničtí dorostenci jen vosmi lidech a tak se do hráčské výstroje musel obléknout také náhradní brankář Marušák a vedl si poměrně dobře. Nepočetný tým si už před zápasem věřil a své sebevědomí přetavil vprvní třetině ve dvougólové vedení. Utkání se povedlo prvnímu brankáři Bazikovi, který měl velkou zásluhu na udržení vedení i po druhé třetině. Ve třetí části hry začaly hostům docházet síly a Neratovice zápas otočily na 7:6 ve svůj prospěch. Hecování vedoucího mužstva, který věřil, že vpřípadných nájezdech o vítězství budou mít rakovničtí hokejisté více šanci právě kvůli kvalitě brankářů, padlo na plodnou půdu. Hosté dvě minuty před koncem vyrovnali a po sérii tří nerozhodnutých nájezdů zobou stran se prosadil vítěznou trefou Pechanec.

Branky: Lajbl, Hrbek a Pechanec po 2, Polívka, Parobek. Nahrávky: Hrbek, Polívka.

HC Rakovník – Kutná Hora 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

Na sobotního soupeře (9.2.) si domácí dorostenci hodně věřili. Ve svém posledním utkání krajského přeboru před vlastním publikem se zcela evidentně chtěli představit vdobrém světle a utkání podle toho také vypadalo. Od začátku si rakovničtí hráči vytvořili velký tlak, hosté se věnovali co nejlepší obraně ve středu hřiště a stačili bránit prostor před vlastní brankou zpravidla všemi pěti hráči. Také proto se domácí zpočátku špatně prosazovali a vprvní části hry dokázali trefit pouze jednou do černého. Od druhé třetiny už gólový stav na jejich kontě přece jen častěji narůstal a díky jejich dobrým kombinacím pramenícím svelmi dobrého bruslení a nasazení se stala závěrečná třetina rakovnickou exhibicí.

„Hosté věděli, že budeme silní a snažili se hlavně nedostat moc branek. Dobře jim chytal i brankář, takže ze začátku jsme měli trochu problémy se prosadit. Výsledek ale nakonec jednoznačně ukazuje na kvalitu, která byla po celý zápas na naší straně,“ uvedl kzápasu trenér Tomáš Bodinger.

Branky: Hornof 2, Polívka , Vopravil, Lajbl, Hrbek, Brabec. Nahrávky: Polívka, Vopravil

Dvě další utkání, jak jsme uvedli na začátku článku, rakovničtí dorostenci prohráli. Krajský přebor se již chýlí ke konci, bylo navíc rozhodnuto, že se nebude ani hrát play off mezi nejlepšími osmi ze základní soutěže. Jak vidí blížící se konec sezóny a také zbývající prohrané zápasy trenér Tomáš Bodinger?

„Domácí zápas svedoucím celkem Příbramí hodnotím velmi dobře. Sohledem na to, že do té doby náš soupeř neokusil hořkost porážky a jeho výsledky byly často velmi jednoznačné, se nám podařilo sehrát poměrně důstojnou partii. Hodně vzápase podržel brankář Bazika a na něj navázal výkon celého mužstva vobranné činnosti. Co se týče zápasu vKralupech, tam mne mrzí jen závěr. Přes to, že Kralupští jsou výkonnostně zřetelně silnější než my, nakonec doma jsme snimi také prohráli, dokázali jsme držet až do 50. minuty, kdy to bylo 3:2 vyrovnaný průběh. Vokamžiku, kdy domácí dali čtvrtou branku, trochu kluci polevili vpředstavě, že proti tak silnému soupeři už nemohou držet krok. Zbytečně nám pak domácí vstřelili více branek. Sezónu jako takovou hodnotím dobře. Od loňského roku a posledního místa vkraji, se výkonnost dorostu určitě zvedla. Náš cíl dostat se alespoň přes dvě či tři mužstva a hrát i důstojnější roli sdalšími soupeři se nám podařilo splnit. Velmi dobrý je i příchod starších žáků do dorosteneckého týmu. Je ale škoda, že nepřišli mnohem dříve, protože zcela bez problému se vtýmu prosadili. Útočník David Vopravil pomohl mužstvu dokonce i střelecky (dva góly také proti Příbrami – pozn.autora) a radost mám i zobránce Tomáše Veselého, který svým přehledem, výbornou rozehrávkou a odvahou vymyslet něco konstruktivního jen podtrhl hokejovost obou starších žáků, se kterou nám vtýmu vzávěrečných utkáních pomáhají,“ řekl pro Rakovnický deník trenér dorostu Tomáš Bodinger.

Stanislav Pilík