HC Rakovník HC Příbram 4:3 (1:3; 2:0;1:0)

„To je pro nás typické. Musíme prohrávat, abychom začali hrát,“ reagoval na dotaz ohledně infarktové první třetiny vedoucí mužstva HC Rakovník Vladimír Soukup. Rakovničtí sice mohli již po necelé minutě hry prohrávat, ale pozorný Jirátko únik hostů kryl. Pak přišli na řadu domácí alias galapředstavení zahozených šancí, nevyužité dvě přesilovky a vzápětí tvrdý trest. Domácí hokejisté dostali velmi studenou sprchu v desáté minutě.

„Kounovský si chtěl stáhnout puk pod sebe, Příbramští mu jej vypíchli a chybu potrestali,“ komentoval první inkasovanou branku Rakovníka Soukup. O necelou minutu truchlilo rakovnické publikum podruhé 0:2. Pomyslné otěže zápasu tak převzali hosté. Domácí sice snížili ve čtrnácté minutě Doudou, ale hosté se několik málo minut před odchodem do kabin dokázali trefit potřetí 1:3.

Co se dělo v kabině si sportovní příznivci dokážete představit nespokojený trenér, laciné branky, chyby a neproměněné šance. Mírně řečeno, trenér promluvil hráčům do duše. A od úvodních minut to bylo znát.

Již ve druhé minutě druhé třetiny mohl vyrovnat Klaus, ale nedal. O další dvě minuty později už se skóre pohnulo. Kounovský vybídl zpětnou přihrávkou na modrou čáru Šmída a ten se nemýlil 2:3. I hosté zaměstnávali domácího brankáře Jirátka, ale ten byl ve střehu a velmi slibnou šanci hostů zlikvidoval, na druhé straně byl pro změnu podtržen Kounovský. Sudí však kupodivu všech nechal zákrok bez povšimnutí. Snaha se Rakovníku vyplatila. „Ve 34. minutě posunul kotouč Krejčí na Ambroze, ten unikl po levém křídle, chystal se objet branku. Když se začal brankář přemisťovat, zastavil a do odkryté branky poslal puk,“ popsal vyrovnávací branku Soukup.

Poslední dějství tak bylo jedno veliké drama. „Hosté jsou velmi dobří, hokejoví. Hráli velmi dobře,“ vzdal poklonu sokovi z Příbrami Soukup.

O vítězi utkání rozhodl jediný okamžik. Ze skrumáže před příbramskou svatyní se puk dostal za brankovou čáru, hostující brankář jej však hokejkou vyhodil. Evidentní branku sudí neuznal. Jenže vyhozený puk se odrazil od brusle příbramského hráče ke Karlovi 4:3.

„Hosté měli obrovskou šanci, když hráli po odvolání ve dvojnásobné přesile. Tři příbramští hráči se řítili sami na Jirátka, ale, naštěstí pro nás, si nedokázali přihrát a branku nedali,“ okomentoval obrovskou příležitost hostů Soukup.

HC Rakovník: Jirátko (Vágner) Mikeš, Kotál Ságner, Klaus, Douda Šmíd, Krejčí Karel, Kounovský, Ambroz Kříž, Vyskočil Lipold, Kozák, Gebhart O. Brejník, Volentič Grill, Gebhart M. Trenér: Tomáš Bodinger

Statistiky: vyloučení 5:8, diváci: 400, rozhodčí: Švejda, Záhora, Holec