HC Rakovník – HK Králův Dvůr 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)

Kdo přišel na utkání pět minut po úvodním buly, neuviděl hned tři góly. Rakovničtí začali výtečně, když hned v první minutě ujel Chvojka, ale tváří v tvář gólmanovi zatím neuspěl. Neproměněná šance domácí mrzet nemusela, neboť hned ve 3. minutě putoval kotouč po ose Ambroz, Grill, Bauer přímo do sítě hostujícího Králova Dvora – 1:0. V té samé minutě Krejčí gólově zakončil svůj samostatný únik a zvýšil vedení domácích – 2:0. Hned vzápětí domácí namlsáni raketovým vstupem vytvořili hrubku v obraně, kterou hosté dokázali potrestat – 2:1. Rakovničtí se dál tlačili do útoku, avšak po jejich nepřesnostech docházelo k častým brejkům Králova Dvora, tak jako v 7. minutě, kdy domácí podržel výborný Pospíšil. „Pospíšil opět potvrdil svoji výtečnou formu. Kluci dělali při snaze o útočení velké chyby v rozehrávce, tak jako třeba Kříž se Zuskou, ale náš brankář se v další šanci hostů vyznamenal semaforem a držel nás nad vodou," podotkl vedoucí Rakovnických Vladimír Soukup. V 17. minutě rakovnické chybování hosté nakonec potrestali a vyrovnali – 2:2. V závěru prvního dějství měl ještě velkou šanci Rakovnických Bauer po přihrávce Zusky, ale bohužel pro domácí nedal a do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé třetiny se po samostatné akci Kounovského dostali domácí opět do vedení – 3:2. Gólová přetahovaná však pokračovala i nadále a hned o minutu později hosté srovnali. Pořekadlo 'nedáš, dostaneš' platilo pro následující dění na ploše, když Rakovničtí neproměnili svoji stoprocentní šanci a hosté se poprvé v zápase dostali do vedení – 3:4.
„Stále se opakovaly ty samé chyby. Útočníci se nevraceli a góly visely doslova ve vzduchu. V poslední minutě druhé části jsme přečkali oslabení tří proti pěti a já si říkal, že když v něm neinkasujeme, tak vyhrajeme." Že měl Vladimír Soukup správné tušení, potvrdila poslední část dramatické bitvy.

Závěrečné dějství začalo velmi opatrně, když žádné z mužstev nechtělo chybovat a čekání na gól trvalo do 49. minuty. Ke štěstí domácích našel Krejčí Chvojku, jenž využil svých rychlých nohou a vyrovnal. Závěrečné minuty byly buď a nebo. Nejprve svoji již několikátou šanci v utkání neproměnil Ságner. Na druhé straně zachránila Pospíšila spojnice branky a z následné akce se již podruhé v tomto utkání opakovalo pravidlo nedáš, dostaneš. Vyskočil našel před brankou Ságnera, který měl přesnou mušku v pravý čas – 5:4. Hosté se ještě pokoušeli o vyrovnání, odvolali brankáře, ale Rakovničtí si již vítězství pohlídali a naopak sami mohli přidat i další branky.

„Včerejší výkon byl jedním z nejhorších za poslední dobu. Nikomu to moc nešlo a udělali jsme spoustu chyb. Důležité jsou však tři body, díky nimž jsme si tabulkově polepšili. Chtěl bych především poděkovat fantastickým divákům, kteří nám velmi pomohli, a doufám, že nás stejně hojně přijdou podpořit i v následujícím utkání, kdy hostíme druhý Mělník," nechal se slyšet vedoucí rakovnického mužstva Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Vošta, Vyskočil – Ságner, Kounovský, Král – Mikeš, Krejčí – M. Gebhart, Klaus, Chvojka – Zuska, Kříž – Ambroz, Bauer, O. Gebhart – Větrovec, Grill, Cukr. Trenér: Svitavský.