Sokol Tuchoměřice - FK Chmel Mutějovice 2:3 (1:2)

Největší podíl na zisku důležitých tří bodů má bezesporu znovuobjevená útočná dvojice chmelařů Linhart – Sajner, která i tentokráte zařídila všechny branky chmelařů. Vstup do utkání měli chmelaři impozantní. Běžela první minuta, Večeřa vhodil daleký aut a na penaltě stojící Linhart nádhernou střelou z voleje nedal domácímu gólmanovi šanci.

Hosté poté uzamkli domácí před jejich brankou a vůbec je nepustili za půlící čáru. Do první šance se tak domácí dostali až ve 24. minutě, naneštěstí pro hosty skákavá Teclem tečovaná střela skončila u tyče Melčovy branky – 1:1.

O minutu později však Sajner vystihl soupeřovu malou domů a opět strhl vedení na stranu chmelařů – 1:2. Pojistku mohly přidat Mutějoviceve 36. minutě po další chybě domácího gólmana, ale teče Linharta ani Sajnera míč mezi tři tyče neusměrnily.

Když už obě mužstva myslela na odchod do kabin, dostali se domácí Kejmarem k ojedinělé střele z úhlu, která však k všeobecnému překvapení skončila na tyči branky hostí.

Druhý poločas začal opět tlakem hostujících chmelařů, Majbovu střelu vykopával z brankové čáry domácí stoper. V 50. minutě se do brejkové šance dostal Linhart, zkušeně vyhodnotil pozici vyběhnuvšího gólmana a mistrovským lobem navýšil vedení chmelařů – 3:1.

I další šance měli na kopačkách chmelaři, ale ani Koláček či Sajner Dvořáka nepřekonali. Naopak v 77. minutě zaváhal při trestném kopu domácích Melč a Beran hlavičkou snížil. Kontaktní branka nakopla domácí, kteří vrhli všechny síly do útoku ve snaze alespoň srovnat.

Toho mohl využít z další brejkové šance Linhart, ale tentokráte se proti Dvořákovi neprosadil. A tak byli opět na koni domácí, kterým však ani čtyři nastavované minuty ke vstřelení branky nepomohly a hosté bojující jako jeden muž tři body ubránili.

Mutějovice: Melč – Holý - Kapoun, Beneš, Kinter – Beránek, Koláček, Abraham, Večeřa (46’Majba) – Linhart, Sajner. Trenér Miroslav Jřivánek.

EVA DUŠKOVÁ