Ivan Dmitrijevič Fedotov byl ruskou jedničkou na posledních olympijských hrách, před sebou měl roční kontrakt s Philadelphií Flyers. Vše ale nabralo hodně strmý spád.

Každý Rus má podle pravidel země strávit rok v armádě, čemuž se Fedotov chtěl údajně vyhýbat. Žádost o zadržení nadějného hokejisty v Petrohradě přímo před hokejovou halou tak přišla přímo od vojenské prokuratury. Pro pětadvacetiletého brankáře je situace o to horší, že CSKA Moskva je klubem ruského ministerstva obrany.

Provorov se návratu do vlasti bojí

O zadržení Fedotova, které mělo údajně proběhnout v poklidu, informoval i ruský server Fontanka. Podle něj je ve hře řada scénářů, mezi nimi i dvouleté vězení či narukování do armády a následná cesta na Ukrajinu. „Se zprávami jsme obeznámeni, situaci prověřujeme. Teď to ale dál nebudeme komentovat," řekl Chuck Fletcher, generální manažer Philadelphie.

Podle zámořského webu The Athletic se navíc bude Putinův režim dalším hráčům z NHL snažit zabránit odcestovat z Ruska. Ivan Provorov se například rozhodl do své rodné vlasti vůbec neodcestovat.