Rakovník – Kralupy 5:3 (0:2, 4:1, 1:0)

Nejdřív to vypadalo, že nebude na co koukat, když šli hosté v 7. minutě do vedení a Rakovník byl jak opařený. Kralupská smršť na hranici nedovolených zákroků dělala domácím pěkné problémy, a když hosté dali ještě v čase 19:59 druhý gól do šatny, nebylo nikomu do smíchu.

Ve druhé třetině se pomalu ale jistě ukazovalo, že by Kralupy mohly mít komplikace s fyzičkou, naopak brzký gól Noska po Klausově přihrávce domácí ještě víc nakopl. Sice pak ještě jednou inkasovali, ale bylo to už naposledy – 1:3.

Svěřenci Tomáše Bodingera se nadechli k zvratu celého zápasu a pomalu svůj úkol plnili. Za druhou třetinu dali čtyři branky. Ve třicáté zafungovala první lajna Douda – Klaus – Nosek a poslední jmenovaný se trefil znovu – 2:3.

O sedm minut později srovnal O. Gebhart a minutu před koncem poslal domácí do vedení Ságner – 4:3. Pomyslná pojistka přišla v přesilové hře. Hostující hráč narazil zezadu soupeře na mantinel, měl podle všech zpráv dostat 5 minut do konce zápasu, ale sudí rozhodl pro 2+10 minut. V téže minutě byl vyloučen další hráč Kralup a Kounovský po kombinaci Vyskočila s Křížem definitivně položil klid na led i na duši – 5:3.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Krejčí, Mikeš – Nosek, Klaus, Douda – Kříž, Vyskočil – Hegenbart, Kounovský, O. Gebhart – Kotál, Vošta – Ságner, Bauer, Ambroz – Král, Vopravil, M. Gebhart. Připraveni: Pechanec, Grill. Trenér Tomáš Bodinger. Příští zápas: SO 27. září 16:30 Černošice – Rakovník.