Rakovničtí v minulém kole utrpěli debakl na kluzišti Kutné Hory. Z debaklu se postupně oklepali a Žabonosům nastříleli pět branek

HC Rakovník – HC Žabonosy
5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Výsledek může sice hovořit o tom, že rakovničtí hokejisté měli utkání plně pod kontrolou, ale nebylo tomu tak. Domácí borci vstoupili do utkání po předchozím debaklu v Kutné Hoře rozpačitě. V prvních patnácti minutách byli lepší hosté. Ti se také dostali do několika slibných pozic. Ve 13. minutě stálo při rakovnickém mužstvu hokejové štěstí. Hosté nastřelili břevno rakovnické svatyně. O půl minuty později se řítil sám na domácího gólmana hostující hráč. Krása jeho pokus bravurně zlikvidoval. Domácí hráči hodně kombinovali, ale brankáře téměř nezaměstnali. Uklidnění přišlo v poslední minutě první třetiny. Šešina založil rychlý útok, našel Gebharta, ten zpětnou přihrávkou na modrou čáru našel volného Lise. Jeho tvrdá střela skončila za zády hostujícího brankáře – 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili domácí hokejisté ve vysokém tempu, ale branku se jim dát nepodařilo. Již ve 21. minutě zkoušel Šešina vyzrát na žabonoského brankáže blafákem, ale marně. O čtyři minuty později vybídl Douda skvělou přihrávkou Ságnera, ale ten jen marně hledá střeleckou pohodu z minulého ročníku. V dalších minutách se ve dvou brankových příležitostí ocitl Gebhart, kdy si pohrál s obránci, ale na dobře chytajícího brankáže nevyzrál. Další branky se diváci dočkali ve 30. minutě. Banič naservíroval kotouč na hokejku Doudy, který se nemýlil – 2:0. Domácí po vstřelené brance nebyli již tak aktivní. Toho doslova využili hosté a zatlačili rakovnické hokejisty do jejich třetiny. Naštěstí pro Rakovník kontaktní branku nevstřelili.

Třetí třetina byla v režii domácích. Hosté s přibývajícím časem postupně fyzicky odpadali, začali kouskovat hru, vyhledávat potyčky a šarvátky. Toho HC Rakovník dokanele využil. Nejprve neproměnil Lis své sólo, o minutu později, čili ve 43. minutě, v přesilové hře Pištěk našel skvěle Karla, který téměř po dvou letech prolomil střeleckou potenci – 3:0. I další přesilovku domácí využili. Kotouč putoval po ose Mikeš – Macháč – Douda, když posledně jmenovaný přidal čtvrtou branku – 4:0. Nejhezčí akce zápasu přišla v 55. minutě, kdy letos prvně hrající Kotál prošel celou obranu, předložil puk volnému Pištěkovi, který nikým neatakován upravil skóre zápasu na konečných 5:0.

HC Rakovník: Krása (Jirátko)– Hošek, Lis – Gebhart, Šešina, Rambousek – Banič, Mikeš – Ságner, Macháč, Douda – Muller J., Brejník – Karel, Pištěk, Kotál – Opat O., Kundrt – Opat L., Kozák, Brotánek.

Rozhodčí: hlavní – Novák, na čárách Otcovský, Mrázek.

Diváci: 200

Vyloučení: 9:10

HC Rakovník v dalším kole zajíždí na kluziště Jesenice. Poté následuje série třech domácích zápasů. Nejprve změří své síly 19. října Rakovník s Popovicemi, o týden později se Slaným a v úterý 28. října přivítá ve vloženém kole Zlonice.