HC Rakovník – Slavoj Velké Popovice 5:4 (1:1, 0:2, 4:1)

Když domácí začali utkání jako v Boleslavi, rázem prohrávali 0:1. V 6. minutě už se trochu probrali a Klausovu nahrávku zužitkoval Krejčí – 1:1. I tak hráli domácí svůj stereotyp, nebruslili a hosté hrozili z brejků.

Navíc se dost faulovalo a Rakovničtí mohou být rádi, že čtyřminutová přesilovka hostů je nic nestála. Před odchodem do šaten měl velkou šanci O. Gebhart, když jel na gólmana sám od červené čáry, ale neuspěl. Podobnou situaci zahodil po Kotálově přihrávce i Ságner.

Druhá třetina začala smolně, když Pechanec nedosáhl na puk před prázdnou brankou. Jenže nedáš – dostaneš a je to – 1:2. Dlouho to netrvalo a domácí museli faulovat v brankovišti a hosté trestného střílení využili – 1:3.

V kabině při poslední přestávce si hráči sami řekli, že to takhle nejde a na led vylezlo úplně jiné mužstvo. Hned po čtyřiceti minutách se dostal puk po ose Klaus – Douda – Nosek do sítě – 2:3. Od té doby se hrál pěkný hokej, rychlý, zvonily tyče i břevno. V 51. minutě zužitkoval Vyskočilovu nahrávku nováček Hegenbart a důležitým gólem se postaral o vyrovnání.

O tři minuty později se vytáhla třetí lajna (Kotál, Bauer a O. Gebhart). Jejich akce skončila také brankou a hlediště jásalo. Okamžitě vyrobili domácí kiks a sudí je poslal do třech. Popovice potvrdily kvalitu a nabídnutou šanci neodmítly a vrátily se do zápasu – 4:4.

Utkání ještě nekončí… v čase 59:36 našel Hegenbart kapitána Doudu, a ten pečetil výsledek na konečných 5:4.

HC Rakovník: Pospíšil (Vágner) – Krejčí, Mikeš – Nosek, Klaus, Douda – Kříž, Vyskočil – Hegenbart, Kounovský, Pechanec (41. Bauer) – Kotál, Pfejfer – Ságner, Ambroz, Gebhart O. – Kozák, Grill. Trenér Tomáš Bodinger. Diváků: 230, vyloučení: 10/12, rozhodčí: Čáp, Formánek, Hrčka.


JAK TO VIDĚL HRÁČ MICHAL KOTÁL – V ŠATNĚ, NA LEDĚ I V HLEDIŠTI…

Odpovídá výsledek hře? Po první a druhé třetině se zápas nevyvíjel vůbec dobře, ale za třetí třetinu si určitě výhru zasloužíme.
Fanoušci/atmosféra: Fanoušci opět předvedli, že umí fandit a také nás pořádně povzbuzovali, zaslouží si od nás velký dík.

Jak se mi hrálo: Byl to můj první zápas, musím se do toho ještě dostat (smích).

Náš kolektivní výkon: První a druhá třetina byla opatrná, plno nepřesností, ale trenér udělal nějaké změn a ve třetí třetině to byl zase náš bojovný výkon s vítězným koncem. Poslední část  se musela líbit všem fanouškům i nefanouškům.

Hráče zápasu si dnes zaslouží: Dnes zaslouží pochvalu úplně každý.

Zajímavost z utkání: To je pan rozhodčí, vyloučit Petra Kounovského do třech, to bylo hodně přísné, v tomto střídání byly na Koudyho dva fauly a žádné potrestání, pak pan rozhodčí potrestal nás…

Stín zápasu: Neproměňování šancí a v první třetině hodně vyloučení.

Hláška (motto) dne: Vytrhneme si nohy z pr**** a jdeme to vyhrát (smích).