Výhra 5:2 posunula Rakovnické do rozhodujícího nedělního kola. Vše se navíc odehrálo opět doma, tentokrát však za početnější podpory, neboť sobotu si leckdo zvolil ke sledování český nároďák proti Švýcarsku. Celý stadion byl svědkem i posledního – vítězného – zápasu, Rakovník postoupil dál a potká se s vítězem zápasu mezi Velkými Popovicemi a Příbramí.

Černošice – Rakovník 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)

Domácí na nic nečekali a na  Rakovník nevybíravě vlétli. Hrál se tvrdý hokej a už ve 39. vteřině Černošice z nahozeného puku před brankou vytěžily gólovku – 1:0. Hosté naopak nevyužili nabídnuté přesilovky a do šaten odcházeli jako horší tým. Obraz hry se nezměnil ani ve druhé třetině, domácí naopak přidali a uklidnili se vedením 3:0.

Pár jednotlivců šance mělo, ale bez úspěchu. Záblesk naděje vykřesali hosté na začátku třetí partie a paradoxně v oslabení se brankou Kounovského dostali na dostřel domácích. Ale na jak dlouho…
V minutě bylo po radosti a čtvrtý gól Černošic vzal Rakovníku naděje.

Ve 48. minutě přišla chyba i trest – 5:1. Od té chvíli hosté rezignovali, dostali ještě dva góly a hodně těžko odjížděli s pocitem, že musí druhý den vyhrát.

Rakovník – Černošice 5:2 (0:0, 4:2, 1:0)

Domácí prostředí udělalo své. Na úvod se blýskl skvělým zákrokem Pospíšil a hned potom hráli domácí přesilovku 5 na 3. Bohužel ji neproměnili a ta samá situace se opakovala na druhé straně. Rakovník se ubránil, ale pak dostal Ságner osobní trest 2+10 minut za kritiku rozhodčího, který přehlédl jasný faul na jeho spoluhráče.

Druhá třetina už branky nabídla. První úřadovali Rakovničtí. Nejdřív předvedla krásnou akci třetí lajna, ale puk se do sítě nedostal. Povedlo se to až M. Gebhartovi, který dostal kotouč mazácky od Kounovského, jenž objel bránu a poslal ho přímo do střely – 1:0.

Hosté byli maličko rozhození, a tak toho využil Kříž s Kozákem ke skórování druhého gólu. Z následné buly ale hosté snížili a posadili domácí zase na zem.
Nikdo se nezalekl a po akci Bauera s Křížem se trefil i druhý Gebhart v týmu – 3:1. Rakovník hrál oslabení a opět mu vyšel rychlý protiútok a po ose Klaus – Kotál – Nosek padla čtvrtá branka.

Minutu před koncem třetiny hosté opět dotáhli a na ukazateli svítilo 4:2. Poslední dvacetiminutovku domácí jasně ovládli a nenechali diváka na pochybách, že by v neděli o to rozlousknutí mohl přijít. Skoro celou dobu lítaly puky mezi rozhozenými černošickými hráči, ale brance se vyhýbaly. Až dvě minuty před koncem to tam padlo. Podruhé se po asistenci od Ságnera trefil O. Gebhart a uzavřel sobotní duel na konečných 5:2.

„K pátku se vyjádřím krátce. Domácí na nás vlítli a nám nešlo nic. Kluci se snažili, ale bez efektu. Naštěstí jsme v sobotu byli jiným týmem. Pomohlo nám domácí prostředí. Lidi jsou skvělí. Jsem moc rád, že se k těm zkušeným hráčům přidávají i mladí kluci, jimž se začíná dařit střelecky. Tohle utkání bylo od všech odbojované, hráči obětavě skákali do střel a dřeli. Tak to má být," zhodnotil první dva zápasy vedoucí týmu Vladimír Soukup.

Rakovník – Černošice 3:1

Rozhodující utkání jednoduché nebylo, ale rozhodně mělo pro domácí příznivce šťastný konec. Napětí se neslo až do samotného závěru, protože Rakovník dohrával zápas ve čtyřech a hosté odvolali brankáře. Ani v početní výhodě už hosté na změnu skóre nedosáhli, a tak se Rakovník posune v play off dál.