HLASUJTE: Kdo podle vás nejvíce zazářil? Redakce Deníku nominovala pět hráčů.

Kdo zavítal v sobotu v podvečer na zimní stadion v Rakovníku, určitě nemohl litovat. Rakovničtí hokejisté ve svém dalším vystoupení v krajské lize mužů na domácím kluzišti doslova nadělovali. Kralupy odjely s jedenácti inkasovanými brankami, po dvouměsíční pauze zaviněné zraněním se do sestavy vrátil Jiří Karel. A byl vidět. Ve skvělém světle se ukázali i rakovničtí brankáři.

HC Rakovník – Kralupy nad Vltavou 11:2 (5:0, 5:0, 1:2)

Skvělá podívaná v podání rakovnických hokejistů musela diváky bavit. Od první minuty hájil rakovnickou svatyni Jirátko, záda mu kryl mladičký Vágner. Rakovnická jednička jménem Krása místo na led pospíchal se svou ženou do porodnice, kde se mu narodila dcera. Ale zpět k utkání.

Již od první minuty bylo jasné, kdo že převezme pomyslné otěže zápasu. Kanonádu započal v probíhající páté minutě rakovnický kapitán Rambousek, který zužitkoval přesnou přihrávku Mikeše – 1:0. O minutu později parádní trefou pod „víko“ zvýšil po přihrávce Ambroze náskok Gebhart – 2:0. Na další branku si museli diváci počkat necelé tři minuty. Pěknou kombinaci na jeden dotek rozjel Karel, který posunul kotouč na Gebharta a ten vybídl Hoffmanna – 3:0. Hostující brankář se nechal vystřídat, ale nic naplat – domácí borci prostě byli při chuti a nešlo je zastavit. Tlak domácích pokračoval a sílil, ale téměř čtyři minuty se Kralupští úspěšně bránili. Až ve 12. minutě znovu zaúřadovalo duo Hoffmann – Gebhart, kteří si mazácky přihrávkami rozhodili soupeře a nakonec Gebhart zvýšil pohotově na 4:0. Už to vypadalo, že tímto skóre skončí první třetina, avšak Rambousek s Doudou byli proti. Druhý jmenovaný zatížil skóre hostů na rozdíl pěti branek.

Kdo čekal, že Rakovník ve druhém dějství poleví, byl na velikém omylu. Rakovničtí se do svého soka znovu zakousli od prvé minuty a ve čtvrté se již zase radovali. To když zakončil pohlednou akci Mikeše a Baniče Ullrych – 6:0. O tři minuty později rakovnický stadion znovu jásal. Vobr dokázal zužitkovat chytrou přihrávku Doudy – 7:0. Brankový příděl neunesl střídající brankář hostí. Mezi tři tyče se tak znovu postavila kralupská jednička. Jenže přesně v půli zápasu výborně hrající Karel našel na modré kolegu z obrany Kotála a ten si věděl rady – 9:0. Diváci se dožadovali desáté branky. Jejich přání vyplnil odchovanec Petr Kounovský – 10:0.

Poslední dějství už byla jen exhibice. Domácí hráči vymyšleli ty nejrůznější akce a zápas si vychutnávali plnými doušky. Svoji premiéru si odbyl za A mužstvo Rakovníka mladičký brankář Vágner. Čestného úspěchu se dočkali hosté téměř deset minut před koncem, když chybovali rakovničtí zadáci – 10:1. O chvilku později vrátil desetibrankový náskok Rambousek – 11:1. Poslední slovo měli ale hosté, kteří upravili skóre na konečných 11:2.

Utkání mělo i další nej. Jubilejní stou branku Rakovníka vstřelil Hoffmann, který tak bude muset dát něco týmu. Stejně jako odchovanec Petr Kounovský. Ten pro změnu vstřelil desátý gól soupeři z Kralup. „To budou mít kluci drahé,“ sdělil s úsměvem vedoucí mužstva Vladimír Soukup, který dodal: „Za tyto jubilejní branky se kupuje basa piva. Ale už jsme stejně potřebovali naplnit ledničku.“

V dalším kole zajíždí HC Rakovník na kluziště Mladé Boleslavi, o týden později se již rozjíždí zápasy play – off. S největší pravděpodobností narazí Rakovník v prvním kole vyřazovacích bojů na mužstvo HC Žabonosy.

HC Rakovník: Jirátko (57. Vágner) – Mikeš, Banič – Ullrych, Kounovský, Ságner – Hrabě, Krejčí – Rambousek, Douda, Vobr – Kotál, Karel – Gebhart, Ambroz, Hoffmann.
Trenér: Zdeněk Hrabě
Vedoucí mužstva: Vladimír Soukup
Vyloučení: 7:8, využití: 0:1, diváci: 180