HC Rakovník – HC Příbram 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Do utkání mnohem lépe vstupil příbramský celek. „Hosté byli v úvodu velice rychlí, bruslivější a měli několik dobrých šancí,“ sdělil Vladimír Soukup, vedoucí mužstva HC Rakovník. Rakovnický gólman se tak měl v první dvouminutovce co ohánět. Právě dobíhala třetí minuta, když příbramský forward pumelicí nastřelil tyč rakovnické svatyně. Rakovník postupem času hru vyrovnal, ve čtrnácté minutě se řítil Ambroz sám na příbramského brankáře. Ten ho ovšem vychytaval, o minutu později si diváci dočkali první branky. Buriánek našel Ságnera, který protlačil kotouč za záda hostujícího strážce svatyně – 1:0. Vzápětí vstřelili Rakovničtí další branku. Ta nebyla ale z důvodu postavení hráče v brankovišti uznána.

Druhá třetina proběhla klasicky podle rakovnických not, tedy špatným vstupem. Rakovník přežíval, ale v čase 24:03 chybovali domácí beci, Příbram potrestala – 1:1. O minutu a půl vrátil Rakovníku vedení po individuálmí akci Hoffmann – 2:1. V polovině duelu mohl Rakovník jít do dvoubrankového vedení. Skružný vyslal Rambouska. Jelikož neměl potřebnou rychlost, byl odzbrojen příbramskými beky. V závěru druhého dějství udělil rozhodčí Formánek trest do konce zápasu Kotálovi. Rakovník v té době čelil početní dvojité početní převaze. Domácí defenzíva spolu Krásou zafungovala na jedničku.

Do závěrečného dějství nevstoupili domácí opět ideálně. Po další chybě v rozehrávce Rakovník znovu inkasuje – 2:2. „V tu dobu to bylo jasné. Kdo dá góla, vyhraje,“ řekl Vladimír Soukup. Štěstí se nakonec přiklonilo na domácí stranu. Během dvou minut se Rakovník dostal do dvoubrankového vedení. Nejprve v čtyřicátésedmé minutě našel krásnou přihrávkou Mikeš Ullrycha. Ten mazácky proměnil – 3:2, o minutu později vstřelil Ságner vítězný gól – 4:2. Příbramští vycítili šanci a hnali se do vyrovnání. Dvě minuty před koncem si vzali oddechový čas. V závěrečné power – play dokonce hosté snížili – 4:3. Domácí těsný výsledek uhájili, ikdyž to byly krušné chvíle. „Utkání perfektně sedlo Ambrozovi, který dirigoval hru, dokázal podržet puk a zklidnit hru,“ sdělil závěrem Vladimír Soukup.