Příbram - Rakovník 5:2
(1:0, 3:0, 1:2)

Favorizovaní rakovničtí hokejisté tahali od úvodních minut prvního čtvrtfinálového duelu za kratší konec. Už v páté minutě nasměroval domácí za vítězstvím Peterka a definitivní pojistku pak přidali hráči HC Příbram ve druhé části, kdy totálně sestřelili Rakovník třemi góly.

Už ve 20. vteřině projel celým hřištěm Matouš a zavěsil. Před polovinou zápasu se pak neohroženě protlačil před branku Peterka a v pádu vsítil svůj druhý gól. V poslední minutě druhé části pak zakončil pěknou kombinaci čtvrtým gólem v síti Rakovníku Mácha.

V poslední třetině si příbramští hokejisté náskok v pohodě pohlídali.

Odveta se hraje už v neděli 6. února od 17.30 hodin v Rakovníku. Pokud příbramští hokejisté opět zvítězí nebo utkání skončí remízou, postoupí do 2. kola play off. Pokud vyhraje Rakovník, bude následovat pětiminutové prodloužení, případně nájezdy.

Branky: 5. Peterka (Tylich, Anděl), 21. Matouš (Mácha), 26. Peterka (Mácha, Hájek), 40. Mácha (Hájek), 42. Jobek (Mácha) - 41. Kříž (Kounovský), 59. Banič (Mikeš, Pištěk). Vyloučení: 10:12, navíc Mikeš a Klaus (oba Rak.) 10 min. nesportovní chování. Využití: 2:1. Střely: 31:34 (14:17, 11:9, 6:8). Rozhodčí: Hruška - Nevařil, Lohr. Diváci: 346. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.