HC Rakovník – HC Lomnice nad Popelkou 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)

Dobrý start rovná se dobrý konec. Rakovník začal brankou Kounovského po samostatné akci už ve 48. vteřině. Hosté takový nástup asi nečekali a zdáli se zaskočeni. Jejich hra byla trochu rozháraná. Po pěkné útočné akci najednou projížděli puky a nezachytili skoro nic.

Mimo to hráli dost hrubě a po chybě Kozáka, kterému chyběly dva rychlejší kroky, aby získal puk, se Lomnice prosadila – 1:1. Do konce prvního dějství domácí přežili tři přesilovky, jednu nevyužili a moc hezky se ukázal poslední dobou snaživý mladík M. Gebhart, který ale branku netrefil.

I druhá třetina měla hezký vstup, Vyskočil našel O. Gebharta a bylo to 2:1. V další šanci se ocitl smolař Kozák, který se snaží moc, ale góly mu tam nepadají. Za čtyři minuty to bylo už 3:1, když se mezi beky proháčkoval zadák Ambroz a mířil přesně.

Neuplynula ani minuta a trio O. Gebhart, Nosek a Bauer zařídilo tříbrankové vedení domácích. Kdo by si myslel, že to hosty srazí na kolena, zcela jistě by je podcenil. Od této chvíle byla Lomnice velmi přesná a dotáhla se až na ztrátu jediného gólu – 4:3.

Obavy, co se stane v poslední části hry, hasil Pospíšil. Zvonila tyč i břevno, dvakrát vytahoval puk skoro z brankové čáry M. Gebhart, ale zároveň se zahazovaly šance, docela i tutovky. Jediné štěstí bylo, že Lomnice na tom zrovna dvakrát nejlépe fyzicky nebyla.

Zbývala minuta a půl do konce a hosté odvolali brankáře. Skvěle to udělal Mikeš, který získal puk a spolu s Bauerem postupoval na posledního beka. Ve správném čase druhému jmenovanému nahrál, aby dal vítězný uklidňující gól a taky svůj druhý v zápase – 5:3.

Hodnocení Vladimíra Soupuka: Je to příjemné, vyhrát, navíc to bylo drama. Vedeme 4:1, Lomnice se dotáhne na 4:3, a pak celou třetinu trneme, co bude. Dokonce se kluci i v tak okleštěné sestavě semkli. Chyběl Klaus, Hegenbart, Douda, Kříž, Brejník, Čermák, odešel Veselý a Pilík a kluků bylo málo. Někdy je to lepší, jak se ukázalo. Zajímavé budou druhé zápasy, všichni máme po třech bodech, rozhodne se tedy v odvetách. Tu první sehrajeme už dnes večer (pátek 14.3. od 18 hodin), tak zvu všechny fandy na stadion.

STATISTIKY

Rakovník: Pospíšil (Cajthaml) – Krejčí, Mikeš – Nosek, Bauer, O. Gebhart – Pfejfer, Vyskočil – Kozák, Kounovský, M. Gebhart – Pechanec, Ambroz, Kotál. Trenér Tomáš Bodinger. Vyloučení: 9/11, diváků: 350, příští utkání doma: PÁ 14.3. 18:00 Rakovník – Č. Budějovice.