Naštěstí dali domácí o jednu více a vzešli ze zápasu jako vítězové, tudíž si mohli se svým soupeřem vyměnit místo v tabulce a s náskokem dvou bodů, ale i jednoho zápasu, jsou dvě kola před play off první. Zda Boleslav prohraje v dohrávce s Velkými Popovicemi, je ve hvězdách, ale pokud se to podaří, HCR by uhájil vedoucí příčku, a to by bylo fajn.

HC Rakovník – Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Na velké hrací ploše se první osmělili překvapivě hosté, kteří mají doma velmi malé hřiště. V přesilovce 5 na 3 našli skulinku v Pospíšilově brance. Oslabení se hrálo jedno za druhým a netrvalo dlouho a diváci mohli vyvádět. V deváté minutě to před brankou vykombinovali Veselý, Kotál a Pechanec zakončoval – 1:1.

Do vedení mohli jít domácí ještě po velmi slibných pokusech Kounovského, Karla i Ságnera, ale brankáře už v této třetině nikdo nepřekonal. Po přestávce domácí ještě trošku přidali, ale až ve 26. minutě se ukázala třetí lajna, konkrétně Bauer narazil Ságnerovi a puk rozvlnil síť – 2:1. Boleslav se nevzdávala a ještě sedm minut před koncem třetiny se jí podařilo srovnat. Zbytek třetiny se hrál spíš opatrný hokej, oba strážci branky předvedli hezké zákroky.

Bohužel úvodní přesilovka třetí třetiny Rakovníka vyzněla hodně naprázdno – ani jedna střela směrem na bránu. To vše pokračovalo bez efektu až do 50. minuty, kdy Ságner za brankou odstavil protihráče, aby udělal ze strany místo O. Gebhartovi. Ten šikovně nastřelil z boku brankáře, jež si srazil puk za záda. Chytrý a důležitý gól posunul Rakovník na čelo tabulky – 3:2.

V posledních minutách byli hosté raději opatrní, aby z brejku nedostali ještě další branku, a spoléhali na odvolání gólmana. To sice udělali, ale na srovnání se už nezmohli. Možná i díky tomu, že nejlepší jejich hráči se nechali v závěru vyloučit a nemohli nastoupit.

HC Rakovník: Pospíšil (Marušák) – Mikeš, Krejčí, Grill – Klaus, Douda – Vyskočil, Kříž – Karel, Kounovský, Pechanec – Kotál, Veselý – Ságner, Bauer, O. Gebhart. Vyloučení: 6/8, rozhodčí: Čáp, Formánek, Stejskal, diváků: 400, příští soupeř: Vlašim