Vedoucí mužstva Vladimír Soukup byl pak hlavně zklamán z divácké kulisy: „Snad přijde příště víc diváků, protože takový mančaft, jaký teď máme asi dlouho k vidění nebude. Proto mě mrzí, že tady není žádná propagace hokeje. Plakáty žádné, je to bída. Kdyby byla propagace, bude víc lidí. Já bych třeba vymyslel – kdo přijde s trumpetou nebo bubnem, tak bude mít vstup zdarma.“

HC Rakovník – HC Žabonosy 7:3 (3:0, 2:2, 2:1)

Hned ve druhé minutě domácí využili přesilovku a po ose Kotál – Hoffmann zakončil Ambroz – 1:0. V následujících minutách Rakovničtí zahazovali šanci za šancí, ale i přesto se ve 12. minutě podařilo zvýšit, když se po samostatné akci prosadil Buriánek – 2:0. Domácí dál pokračovali v nastolené hře a vytvářeli si řadu šancí. Ovšem hostující branku kryl bravurně žabonoský gólman, když opakované střely Kotála dokázal pokrýt a zachránil tak svůj tým od vyššího přídělu v první třetině. I přesto ale v poslední minutě Rakovník přidal třetí branku. Po nahrávce Gebharta se trefil Skružný – 3:0.

Ve druhé třetině domácí viditelně polevili v tempu a přizpůsobili se hře soupeře. Což se zřejmě nelíbilo Ullrychovi, který nahrál Mikešovi a ten dal na 4:0. V té chvíli jakoby si Rakovničtí řekli, že je hotovo, ale nebylo. Během minuty je soupeř posadil na zadek, když první trefou snížil na 4:1. Domácím se přestalo dařit a Žabonosy byly na koni. O chvilku později vstřelily svou druhou branku – 4:2. „ V tuto chvíli to vypadalo bledě, když dali dva rychlé góly, ale to si nechtěl nechat líbit Ullrych, protože on je takový motor, hecíř,“ chválil rakovnického hráče Vladimír Soukup. Ten rozehrál akci a přihrál Vobrovi, který zvýšil na 5:2.

Hned ve třetí minutě poslední třetiny soupeř snížil na 5:3. Rakovník hrál kombinačně, ale bez zakončení. Váhal se střelbou. Do toho přišlo zranění Kotála, jenž dostal hokejkou pod nos a ve hře už nepokračoval. „ Na zranění máme opravdu smůlu. To je každý týden, že se někdo takhle blbě zraní,“ posteskl si Vladimír Soukup. Hrálo se ve vlažném tempu, soupeř jakoby věděl, že s výsledkem už nic neudělá a rezignoval. V 58. minutě tak Ságner nahrál Ambrozovi, jenž vstřelil svůj druhý gól – 6:3. Poslední branku přidal minutu před koncem po samostatné akci Ságner – 7:3. „ Aby té smůly nebylo málo, tak soupeř ještě udělal protiútok a tvrdou střelou od modré trefili Brejníka, který má tržnou ránu na ruce, akorát nad rukavicí, takže z toho šla krev, jako kdyby ho podřízli,“ přiblížil druhý nepříjemný moment utkání Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Krása (Veselský na střídačce) – Banič, Mikeš, Ullrych, Buriánek, Vobr, Hošek, Hrabě D., Rambousek, Skružný, Ságner, Kotál, Brejník, Gebhart, Ambroz, Hoffmann.
Vyloučení: 3:9
Ligoví rozhodčí: Dundr, Frühauch, Červinka