HC Rakovník – HC Žabonosy 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Rakovník začal opatrně a dlouho kombinoval. Přišly i šance, které ale nedokázal nikdo proměnit. Až ve 13. minutě po nahrávce Kounovského Banič prostřelil od modré po ledě brankáře – 1:0. Vzápětí však udělala rakovnická obrana hrubici a své umění musel předvést Krása, jenž samostaný nájezd naštěstí vychytal. Do konce první třetiny se mohl po nahrávce Kounovského ještě trefit Ullrych, ale nemířil přesně.

„Kluci se v kabině hecovali, že musíme přidat gól, aby byl klid,“ přiblížil atmosféru o přestávce vedoucí mužstva Vladimír Soukup. To se skoro povedlo po čtyřech minutách Ságnerovi, jenž jel sám na branku, ale gól nedal. Co se nepovedlo z téhle akce se podařilo z jiné o minutu později. Po nahrávce Rambouska zasáhl žabonoskou branku Douda – 2:0. Také se předvedli oba noví beci. Jak Košatka tak Krejčí v rozmezí několika vteřin vystřelili ohromně rány. Tu první gólman vyrazil před sebe a druhá netrefila branku. Hned nato Kounovský nahrál Ullrychovi, který opět nedokázal skórovat. Soupeř se občas dostal na dostřel, ale jinak Krásovu branku neohrožoval. Rakovník se dalšího gólu dočkal až čtyři minuty před koncem po akci na jeden dotek, kterou založil Banič a do branky poslal puk Kounovský – 3:0.

Ve třetí třetine nastoupil do hry Skružný, který se hned dobře zapojil a řítil se sám na brankáře. Bohužel ale branku netrefil. Pak zaúřadovaly dvakrát v rozmezí jedné minuty Žabonosy a rázem to bylo zajímavé, i když domácím remíza stačila a vedli tři minuty před koncem o gól. Naštěstí v pravý moment zachránil Ságner, který vnesl jistotu do rakovnických řad, když v 58. minutě dal po akci na jeden dotek s Baničem a Kounovským na 4:2.

HC Rakovník: Krása (Jirátko – nezasáhl do hry) – Banič, Mikeš, Ullrych, Kounovský, Ságner, Košatka, Krejčí, Rambousek, Douda, Vobr, Karel, Kotál, Gebhart, Ambroz, Hoffmann. Střídali: Buriánek, Skružný. Diváci: 300. Vyloučení: 4:10. Rozhodčí: Dundr, Frühauch, Řešátko.

Zápas s Příbramí hraje doma HC Rakovník opět v neděli od 18 hodin. Přijďte hokejisty podpořit v dalším boji.