HC Rakovník – Slavoj Velké Popovice 6:5 (1:1, 4:2, 1:2)

Zápas začal opatrně. V prvních minutách si vytvořily šance oba celky, ale Krása dokázal na rozdíl od popovického gólmana svůj tým podržet. U první gólové akce byl v šesté minutě Kounovský, který nahrál Doudovi a ten otevřel skóre – 1:0. Poté si Rakovničtí vytvořili řadu dalších šancí, ale ani jednu z nich se nepodařilo gólově zužitkovat. Na druhé straně přišel trest, když ve 13. minutě po nešťastné brance soupeř vyrovnal – 1:1. Do konce třetiny už se hrálo opatrně a nikdo nechyboval.

Ve druhé minutě druhé třetiny Hoffmann projel hřiště a svou střelou od modré překvapil hostujícího brankáře – 2:1. Rakovník byl při chuti. Minutu nato Mikeš nahrál Hoškovi, který projel od mantinelu na střed hřiště po modré čáře a vystřelil úplně stejně jako Hoffmann – 3:1. Pak soupeř přidal a začal hrát. Ve 29. minutě Popovice snížily na rozdíl jedné branky – 3:2. Rakovník ale stihl odpovědět za dvacet sekund, když po vyhraném buly nahrál Banič Doudovi a ten z první Vobrovi, jenž navýšil opět na rozdíl dvou branek – 4:2. Rakovník začal hrát velmi dobře, dařila se kombinace. Zrychlilo se bruslení a po buly nahrál Krejčí Skružnému, jenž puk poslal z první na Rambouska, který dal nejhezčí branku zápasu, když se trefil z úhlu nad rameno popovického brankáře přímo pod víko – 5:2. Domácí hokejisté přestali hrát, čehož soupeř dokázal využít a v poslední minutě druhé třetiny snížil náskok – 5:3.

Vstup do poslední třetiny se Rakovnickým vydařil. Hned za čtrnáct vteřin se po akci na jeden dotek po ose Mikeš – Buriánek - Douda trefil poslední zmiňovaný – 6:3. Místo uklidnění hry přišel ale ze strany Rakovnických zmatek a to soupeř potrestal. Nejprve ve 44. minutě snížil popovický útočník po samostatné akci na 6:4 a dvě minuty před koncem přidali hosté ještě kontaktní branku – 6:5. Popovičtí pak mleli Rakovník až do poslední minuty, ale ten nakonec se štěstím výsledek uhrál.

„Musíme před soupeřem, který tady odehrál super zápas, smeknout. Ale my jsme se v utkání přizpůsobili, takže hokej byl z obou stran velmi dobrý, rychlý. Byli jsem šťastnější a vyhráli jsme,“ hodnotil utkání vedoucí mužstva Vladimír Soukup.