Generálka nikoho nezklamala

RAKOVNÍK -V domácím dresu měli jako jediní soutěžní zkušenosti Novák a kapitán Prokop, který poslední dvě sezóny strávil právě v týmu pražského Spectra, v jehož sestavě se zkušenostmi nyní nastoupili sestry Hůlovy, Bogáš a gólman Tomáš. Jinak se u obou celků jednalo o absolutní nováčky, kteří první hokejbalové tréninky začali vstřebávat před dvěma měsíci.

30.8.2007

ilustrační foto Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

HBC Rakovník – SK Spectrum Praga 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Duel začal vyrovnaně a jako první se do vyložené šance dostal v 7. minutě domácí Prokop, ale po samostatném úniku nastřelil pouze tyčku. Na druhé straně odpověděla stejnou mincí o dvě minuty později A. Hůlová. V 10. minutě respektive v 15. minutě skončily samostatné úniky Prokopa a Sýkory na výborně chytajícím Tomášovi. Na druhé straně si zase Bendl poradil se střelou A. Hůlové.

První branku tak zaznamenal až v první minutě druhého dějství Prokop, který po dalším ze svých úniků nadvakrát překonal hostujícího gólmana – 1:0. Za dvě minuty ale bylo srovnáno. To Bogáš vybojoval míček a s přehledem zavěsil kolem již bezmocného Bendla – 1:1. Ve 20. min. strhla vedení na stranu Pražanů A. Hůlová a na 1:3 upravil ve 24. minutě Slamka. Od této chvíle jakoby se oba gólmani překonávali.

Ve 25. minutě vychytal Tomáš opět Prokopa a stejná situace se opakovala i o minutu později, kdy jeho střelu Tomáš sice jen vyrazil, ale s následnou střelou Novákové už si poradil definitivně. Na druhé straně se vyznamenal Bendl při dvou střelách hostujících útočníků. Ve 28. minutě našel Prokop Novákovou, jejíž střela byla zblokována, míček si pro sebe vybojoval Prokop, jehož střelu Tomáš se štěstím kryl. V poslední minutě této části hry se probojoval středem Sýkora, ale ani on na strážce pražské svatyně nevyzrál.

Ve stejném duchu se pokračovalo i v dějství třetím. Střely Prokopa a V. Chvosty skončily u Tomáše, stejně tak i dva projektily A. Hůlové u Bendla. Snaha Rakovníka o korigování výsledku ale neutichala. Během jediné minuty zkoušeli Tomáše překonat Sýkora a Nováková, ale bez úspěchu. Ve 40. minutě se na druhé straně vyznamenal Bendl při obrovské šanci Bogáše. Konec utkání se pak odehrál ve změnách v sestavě, kdy domácí vsadili vše na útok. Prokop hned třikrát a jedenkrát Gründwald ale byli při svých pokusech neúspěšní. Největší šanci ke druhému překonání Tomáše připravil v poslední minutě Prokop pro Sýkoru. Prokop si za hostující brankou poradil se dvěma obránci a lišácky přehodil klec i s brankářem, aby mezi kruhy našel dobře postaveného Sýkoru, kterého ale přihrávka natolik překvapila, že ji nedokázal dobře zpracovat. V následných trestných stříleních zvítězil Rakovník 3:0.

„Pro valnou většinu mých svěřenců byl dnešní přípravný zápas vlastně prvním v jejich životě. Utkání ukázalo, že se ještě mají co učit. Musíme zapracovat na kombinacích, přihrávkách i v obranné hře. Viděl jsem i světlejší stránky, a proto je můj celkový dojem vcelku dobrý a je povzbuzením do další práce pro mě i pro děti,“ uvedl rakovnický lodivod Pavel Pospíšil.

„Toto přípravné utkání bylo pro oba týmy první herní zkušeností, přestože většina hráčů s hokejbalem začala před několika týdny. Viděli jsme pohledné utkání. Výsledek zápasu není vůbec důležitý. Utkání splnilo vše, co jsme od něj očekávali. Těšíme se na zlepšování našich hokejbalových nadějí. Jsme velice rádi, že jsme mohli již naše druhé rakovnické soustředění tímto duelem zpestřit,“ zhodnotil Petr Tomáš, trenér SK Spectrum Praga.

HBC Rakovník: Bendl - Gründwald, Novák, V. Chvosta, K. Chvosta, Centek, Kolář, Sýkora, Prokop, Nováková, Janecký. Trenér: Pavel Pospíšil.
SK Spectrum Praga: Tomáš - Talián, Slamka, Hála, Myslík, Chadim, Týřl, Bogáš, A. Hůlová, E. Hůlová, Novák, Tříška. Trenér: Petr Tomáš.
30.8.2007

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 35 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič/ka sk. C,E. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Mezinárodní kamionová přeprava (přepravy CZ-D)., Volné víkendy., Kontakt: osobně (Řevničov 503, bývalé JZD), tel. 602321395/602351395 nebo e-mailem uctarna@framalu.cz. Pracoviště: Framalu krušovice s.r.o. - pracoviště ii, 270 54 Řevničov. Informace: František Široký, +420 602 321 395. Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 16 000 Kč Strojírenští kovodělníci Strojírenský dělník - kovodělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: praxi z výrobního podniku zabývajícího se kovovýrobou, zkušenost se svařováním. Obsluha zdvihacích zařízení (jeřábů) výhodou., Kontakt: tel. 313514181 nebo e-mailem simkova@pasovaocel.cz. Pracoviště: Pásová ocel, s. r. o. - pracoviště, 269 01 Rakovník 1. Informace: Alena Šimková, +420 313 514 181. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 27 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Mutějovice, Požadavky: krátký-dlouhý týden, chuť k práci, ochota učit se novým věcem, odborné vyučení bez maturity, praxe vítána., Nabízíme práci v mladém kolektivu, zajímavé ohodnocení, možnost ubytování, stravu zdarma., Kontakt: 777979743, e-mail: info@poddzbanskypivovar.cz,. Pracoviště: Poddžbánský pivovar s.r.o. - pracoviště, Velká Strana, č.p. 2, 270 07 Mutějovice. Informace: Klátil, +420 777 979 743. Výroba - Úředníci ve výrobě Logistik. Požadované vzdělání: 90 Kč Úředníci ve výrobě Logistik. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadujeme:, spolehlivost, pečlivost, komunikativnost, schopnost týmové práce. Dále dobrý zrak a paměť, manuální a fyzickou zdatnost, ochotu učit se něco nového a dál se rozvíjet, přesnost a počtářské schopnosti., Oprávnění na VZV popř. retrak - výhodou., Pracovní náplň:, jedná se o práci ve stoje, hlučnější prostředí., , Nástup možný ihned, životopis zasílejte na uvedený email., , Nabízíme:, - 25 dnů dovolené, - čtvrtletní prémie, - možnost profesního růstu, - osobní ohodnocení. Pracoviště: Müller-technik cz s.r.o. provozovna lány, Zámecká, č.p. 122, 270 61 Lány. Informace: Jana Procházková, +420 313 515 298,727 841 499.

Hokejisté HC Rakovník porazili v prvním čtvrtfinálovém duelu Černošice 5:4.

Rakovník pohasl, ale jen na stadionu, výhru mít asi bude

Pozemní hokejisté Rakovníka nasázeli Bolevci osm gólů.
4

Výkon rakovnického týmu gradoval po přestávce

To tu ještě nebylo. Noční turnaj ve fotbale jeden na jednoho

Mladá Boleslav - V sobotu 29. září od 20 hodin se pod září reflektorů uskuteční turnaj ve fotbale jeden na jednoho.

Mladší žáci pálili jako o život

Rakovnicko - Okresní přebor mladších žáků pokračoval zápasy pátého kola. A mladí fotbalisté pálili jako o život.