HBC Rakovník – SK Spectrum Praga 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Duel začal vyrovnaně a jako první se do vyložené šance dostal v 7. minutě domácí Prokop, ale po samostatném úniku nastřelil pouze tyčku. Na druhé straně odpověděla stejnou mincí o dvě minuty později A. Hůlová. V 10. minutě respektive v 15. minutě skončily samostatné úniky Prokopa a Sýkory na výborně chytajícím Tomášovi. Na druhé straně si zase Bendl poradil se střelou A. Hůlové.

První branku tak zaznamenal až v první minutě druhého dějství Prokop, který po dalším ze svých úniků nadvakrát překonal hostujícího gólmana – 1:0. Za dvě minuty ale bylo srovnáno. To Bogáš vybojoval míček a s přehledem zavěsil kolem již bezmocného Bendla – 1:1. Ve 20. min. strhla vedení na stranu Pražanů A. Hůlová a na 1:3 upravil ve 24. minutě Slamka. Od této chvíle jakoby se oba gólmani překonávali.

Ve 25. minutě vychytal Tomáš opět Prokopa a stejná situace se opakovala i o minutu později, kdy jeho střelu Tomáš sice jen vyrazil, ale s následnou střelou Novákové už si poradil definitivně. Na druhé straně se vyznamenal Bendl při dvou střelách hostujících útočníků. Ve 28. minutě našel Prokop Novákovou, jejíž střela byla zblokována, míček si pro sebe vybojoval Prokop, jehož střelu Tomáš se štěstím kryl. V poslední minutě této části hry se probojoval středem Sýkora, ale ani on na strážce pražské svatyně nevyzrál.

Ve stejném duchu se pokračovalo i v dějství třetím. Střely Prokopa a V. Chvosty skončily u Tomáše, stejně tak i dva projektily A. Hůlové u Bendla. Snaha Rakovníka o korigování výsledku ale neutichala. Během jediné minuty zkoušeli Tomáše překonat Sýkora a Nováková, ale bez úspěchu. Ve 40. minutě se na druhé straně vyznamenal Bendl při obrovské šanci Bogáše. Konec utkání se pak odehrál ve změnách v sestavě, kdy domácí vsadili vše na útok. Prokop hned třikrát a jedenkrát Gründwald ale byli při svých pokusech neúspěšní. Největší šanci ke druhému překonání Tomáše připravil v poslední minutě Prokop pro Sýkoru. Prokop si za hostující brankou poradil se dvěma obránci a lišácky přehodil klec i s brankářem, aby mezi kruhy našel dobře postaveného Sýkoru, kterého ale přihrávka natolik překvapila, že ji nedokázal dobře zpracovat. V následných trestných stříleních zvítězil Rakovník 3:0.

„Pro valnou většinu mých svěřenců byl dnešní přípravný zápas vlastně prvním v jejich životě. Utkání ukázalo, že se ještě mají co učit. Musíme zapracovat na kombinacích, přihrávkách i v obranné hře. Viděl jsem i světlejší stránky, a proto je můj celkový dojem vcelku dobrý a je povzbuzením do další práce pro mě i pro děti,“ uvedl rakovnický lodivod Pavel Pospíšil.

„Toto přípravné utkání bylo pro oba týmy první herní zkušeností, přestože většina hráčů s hokejbalem začala před několika týdny. Viděli jsme pohledné utkání. Výsledek zápasu není vůbec důležitý. Utkání splnilo vše, co jsme od něj očekávali. Těšíme se na zlepšování našich hokejbalových nadějí. Jsme velice rádi, že jsme mohli již naše druhé rakovnické soustředění tímto duelem zpestřit,“ zhodnotil Petr Tomáš, trenér SK Spectrum Praga.

HBC Rakovník: Bendl - Gründwald, Novák, V. Chvosta, K. Chvosta, Centek, Kolář, Sýkora, Prokop, Nováková, Janecký. Trenér: Pavel Pospíšil.
SK Spectrum Praga: Tomáš - Talián, Slamka, Hála, Myslík, Chadim, Týřl, Bogáš, A. Hůlová, E. Hůlová, Novák, Tříška. Trenér: Petr Tomáš.